Yetişkin Sağlığı

İstediğinizi Yiyin, Akupunkturla Zayıflayın!

Akupunktur diyet yapmayı kolaylaştıran bir tedavi yöntemidir.Akupunktur sayesinde diyet çok rahat yapılabilir. 1. Akupunktur hipotalamusta ki bulunan iştah merkezini etkileyerek hastanın iştahını düzenler ve hasta çok az yemekle doyar. 2…

İstediğinizi Yiyin, Akupunkturla Zayıflayın!

Akupunktur diyet yapmayı kolaylaştıran bir tedavi yöntemidir.Akupunktur sayesinde diyet çok rahat yapılabilir.

1. Akupunktur hipotalamusta ki bulunan iştah merkezini etkileyerek hastanın iştahını düzenler ve hasta çok az yemekle doyar.

2. Akupunktur mide asit salgısını azalttığı için diyet sırasında hastanın mide kazıntısı ve mide yanması gibi sorunları olmaz.

3. Akupunktur diyet sırasında halsizliği ve bitkinliği önler.Üstelik akupunktur hastaya enerji verir.Diyet sırasında hasta kendini daha dinç hisseder.

4. Metabolizma hızını düzenler.Akupunktur tedavisi gören hasta,kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo vermeyi başarır.

5. Akupunktur serotonin ve endorfin seviyeyi artırarak diyet sırasında kişiye huzur verir ve sedasyon sağlar.Böylece diyet yapan kişi yemek yeme zevkinin kısıtlamasından dolayı huzursuz ve sinirli olmaz.

Merkezimizde zayıflama tedavisinde kulak akupunkturu uygulanmakta.Hastaya başlangıçta haftada 2 akupunktur seansı yapılır.Sonra haftada 1 seansla tedaviye devam edilir.Hasta 6-8 hafta sonunda ortalama 8-10 kilo vermekte.Kişi istediği kiloya ulaştıktan sonra kilo koruma programına katılır.3-6 ay süreli kilo koruma programında akupunktur seansı ayda 1 kez uygulanır.Hasta kilo koruma döneminde sağlıklı,dengeli,yeterli beslenmeyi uygular.Kilo koruma sonrası hastanın senede 2 veya 3 kez kontrol olması gerekir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL