İşte Sigaranın Bir Tehlikesi Daha!

Yetişkin Sağlığı
Bilim adamları anne adaylarının ilk üç ayında sigara içilmesinin bebekte doğumsal kalp kusuru türlerinin görülme riskini yüzde 20 ile 70 arttırdığını belirlediler. Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme ...
EMOJİLE

Bilim adamları anne adaylarının ilk üç ayında sigara içilmesinin bebekte doğumsal kalp kusuru türlerinin görülme riskini yüzde 20 ile 70 arttırdığını belirlediler.

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nde görevli araştırmacılar tarafından yürütülen çalışmada, sigara ile çeşitli doğumsal kalp kusurları arasında bir bağ olduğu tespit edildi.

Araştırmacılar, çocuk sahibi olmayı düşünen ve aynı zamanda sigara içen kadınların sigarayı bırakması gerektiğini belirttiler. Hamilelikte başarılı bir şekilde sigarayı kesmenin erken doğum gibi hamilelik komplikasyonu ihtimalini düşürdüğünü ifade eden araştırmacılar, düşük kilolu bebek gibi bebeğe ait komplikasyonların da azalacağını açıkladılar.

Journal Pediatrics isimli tıp dergisinde yer alan araştırmaya göre, doğumsal kusurlardan kaynaklanan bebek ölümlerinin yaklaşık yüzde 30’unu doğumsal kalp kusurları oluşturuyor.
 
zaman online

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme