Yetişkin Sağlığı

İskender Kebapla Sigarayı Bırak

Sivas’ta bir lokanta, sigara içen vatandaşların alışkanlıklarını bırakarak, iskender kebabı yemeleri için reklam kampanyası başlattı. Sigarayı bırak, iskenderi kap Kentte faaliyet gösteren Sebatibey İskender Kebap Lokantası sahibi Sebati Manav, düzenlediği..

İskender Kebapla Sigarayı Bırak

Sivas’ta bir lokanta, sigara içen vatandaşların alışkanlıklarını bırakarak, iskender kebabı yemeleri için reklam kampanyası başlattı.

Sigarayı bırak, iskenderi kap
Kentte faaliyet gösteren Sebatibey İskender Kebap Lokantası sahibi Sebati Manav, düzenlediği basın toplantısında, kampanyayla vatandaşların sigaranın zararları konusunda bilinçlenmelerini sağlamak istediklerini söyledi.

Manav, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Haftasına girildiği günlerde bu kampanyayı başlattıklarını, kampanya için ”İskender yemek Akciğer kanseri yapmaz” sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Sigaranın zararlarını gündeme taşımak, hem de kampanyalarını vurgulamak istediklerini ifade eden Manav, reklam kampanyası kapsamında iskender kebabın porsiyonunu 7 liradan satışa sunacaklarını belirtti.

Personel de sigarayı bıraktı
Hafta boyunca satışlarını bu şekilde devam ettireceklerini ifade eden Manav, ”Dünya üzerinde satışa sunulan hiç bir ürün yoktur ki, ambalajında insanlara zararlı olduğu söylendiği halde satış rekorları kırsın. Sigara istisna. Bugün sigara paketlerinin üzerinde sağlığa zararlı olduğunu, kanser yaptığını, hatta içenleri öldürdüğünü yazdığı halde satışlarının azalması, hatta durması gerekirken tam tersi her yıl yeni satış rekorları kırmaktadır. Bu durumdan duyarlı bir vatandaş olarak büyük üzüntü duymaktayım. Yapmış olduğumuz bu kampanya insanlık adına bir borç ve vatandaşlarımızı bir nebze olsun bu durumun ciddiyetine dikkatlerini çekmek içindir” diye konuştu.

Çalışanlara ikramiye var
Bu arada lokanta da çalışan 5 personel de kampanya kapsamında sigarayı bırakarak, kırdıkları sigara ve paketlerini çöpe attı.

Manav, bir yıl boyunca sigara içmeyecek personeli ikramiyeyle ödüllendireceğini kaydetti.

İş yeri tarafından başlatılan kampanyayla sigara tiryakilerinin günde içecekleri ortalama bir paket sigaranın yerine iskender kebabı yemeleri amaçlıyor. Kampanya için hazırlanan reklam panolarında ”İskender yemek akciğer kanseri yapmaz”, ”Yasal uyarı: 18 yaşından küçükler de yiyebilir”, ”Kampanya bizden, sigarayı bırakmak sizden” ifadeleri kullanılıyor.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL