Yetişkin Sağlığı

İşitme Cihazında Dünyaya Açıldık

Çalışmaları hakkında bilgi veren ve Almanya’dan Çin’e tek üretici olduklarını hatırlatan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç, Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini ve bunun semerisini de aldıklarını belirtti. Halen Ar-Ge’ye yönelik..

İşitme Cihazında Dünyaya Açıldık

Çalışmaları hakkında bilgi veren ve Almanya’dan Çin’e tek üretici olduklarını hatırlatan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç, Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini ve bunun semerisini de aldıklarını belirtti. Halen Ar-Ge’ye yönelik 1 milyon euroluk yatırımlarının sürdüğünü vurgulayan Ağaç, şöyle devam etti:

Fuarda ilgi gördük
Geçtiğimiz günlerde Almanya’daki 54. EUHA İşitme Cihazları ve Akustik Fuarı’na katıldık. Orada, ‘Earnet Nano2’ ve ‘Earnet Biyonik Biyonik’i tanıttık. Fuara 5 kıtadan katılan alıcı firmalar ürünlerimize büyük ilgi gösterdi. Yeni iş bağlantıları gerçekleştirdik. Fuarda, asırlık işitme cihazı üreticileri vardı. Ama teknolojik bir yenilik ortaya koyan tek firmanın bizdik."

30 ülkeye ihracat
2009’un kendileri için ihracata başlama, 2010’un ise atak yılı olduğunu belirten Ağaç, satış yaptıkları ülke sayısını 20’den 30’a çıkardıklarını anlattı. "Brezilya, İsrail, Libya, Kazakistan Bulgaristan, İtalya ve Güney Kore yeni iş bağlantısı yaptığımız ülkeler arasında" diyen Ağaç,  2011 yılı hedeflerinin 50 bin adet işitme cihazı ihraç etmek olduğunu vurguladı.
 

BUGÜN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL