Yetişkin Sağlığı

İlaçlar özgür düşünmemizi engelliyor

M. Ali Gümüş’ün haberi    Kronik hastalıkların tedavisinin ilk olarak doğal yöntemlerle yapılması gerektiğini söyleyen Yaşar Yılmaz, "Doktorlar ilaçlarını sistemin öğrettikleriyle yazıyor. Biz bu sisteme karşı bireyi arındırarak özgürleştiriyoruz." diyor. Modern..

İlaçlar özgür düşünmemizi engelliyor

M. Ali Gümüş’ün haberi   

Kronik hastalıkların tedavisinin ilk olarak doğal yöntemlerle yapılması gerektiğini söyleyen Yaşar Yılmaz, "Doktorlar ilaçlarını sistemin öğrettikleriyle yazıyor. Biz bu sisteme karşı bireyi arındırarak özgürleştiriyoruz." diyor.

Modern hayat şüphesiz en çok insan sağlığını tehdit ediyor. Stres, radyasyon, hava kirliliği, hareketsizlik, yanlış beslenme… Ve bu gibi etkenlerin sonucunda vücudumuzda biriken zehirli maddeler. Sonrası hepimizin malumu: Kalp, karaciğer, böbrek hastalıkları, baş ağrısı, depresyon ve daha birçok kronik rahatsızlık. Çözüm ise en yakın hastanede aranır çoğu zaman. Doktorun yazdığı reçetelere teslim olmaktan başka çare yoktur! Alırız ilaçları, sabah-akşam tok karına. Bu böyle ömür boyu sürer bazıları için. Dışarı çıktığımızda cebimizde ilaçlarımız olsun yeter. Böyle düşünürken Arınma Kitabı’nın yazarı Dr. Yaşar Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü’nün bir sözünü hatırlatıyor: "Sağlık, hasta olmama hali değildir." Ve şöyle devam ediyor: "Sağlık; sosyal, kültürel, ekonomik ve mental olarak tam bir iyilik halidir."

Sağlıklı olabilmek için arınmaya (detoks) ihtiyacımız olduğunu söyleyen Yaşar Yılmaz, kızı Eylem Yılmaz’la birlikte kaleme aldığı Arınma Kitabı’nda modern tıbbın gölgede kalan yanlarını inceliyor. "İlaçlar özgür düşünmemizi engelliyor." diyen Yılmaz, hastanın tıp endüstrisine adeta mahkûm edildiği bir ortamda alternatif çözüm önerisi olarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Yılmaz’a göre kronik hastalıkların tedavisi ilk olarak doğal yöntemlerle yapılmalı. Öyle ki, bu gibi hastalıkların sadece beslenme, spor ve yaşam biçimine dikkat ederek düzelebileceğini ileri sürüyor. Doktor olmasına rağmen ilaçları bilmediğini belirten Yılmaz, 15 yıldır hiç ilaç kullanmamış. Yılmaz, hastalarını da bu konuda sürekli bilgilendirdiğini söylüyor ve ekliyor: "İnsan sağlığını kontrol altında tutmaya çalışan tıp endüstrisine karşı bireyi arındırarak özgürleştiriyoruz."

Sağlığı, ‘bedenin kendini iyileştirme gücünün desteklenmesi’ olarak tanımlayan Yaşar Yılmaz, hastalıkların ana sebebini doğadan ve doğal yaşamdan uzaklaşılması olarak görüyor. İyileşmenin reçetesini ise şöyle yazıyor: "İnsanlar hastalıklarının peşinden koşmak yerine, sağlıklarını korumayı önemsediklerinde iyileşmiş bir toplum oluruz!"

Kitabında doğal tedavi yöntemleri ile ilgili öne sürdüğü bilgileri yerli ve yabancı birçok uzman görüşüyle destekleyen Yılmaz, mesleğindeki 30 yıllık tecrübesini okurların uygulayabileceği şekilde anlatmış. Kitapta doğal tedavinin sadece bitkilerle yapılan uygulamalardan, detoksun da yalnızca hiçbir şey yememekten ibaret olmadığını öğreniyoruz. Yılmaz ayrıca; obezite, sigara bağımlılığı, kemik erimesi, menopoz, yüksek tansiyon, kalp yetmezliği, damar sertliği, kabızlık, diyabet, migren, gut, karaciğer yağlanması vb. hastalıkların arınma yöntemi ile nasıl tedavi edilebileceği bilgisini veriyor.

Bunlar varsa arınmaya ihtiyacınız var

Dr. Yaşar Yılmaz’a göre aşağıdaki sorunlardan bir veya birkaçından şikâyetçiyseniz vücudunuzda toksin birikimi başlamış olabilir. Bu da arınmaya ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir.

Baş ağrıları, uyku problemleri, yüskek tansiyon, unutkanlık.

Tuvalete seyrek çıkma.

Vücudun değişik bölgelerindeki şişkinlikler. Yemeklerden sonra yaşanan şişkinlik, atılamayan fazla kilolar, hazımsızlık.

Şekerli, nişastalı veya sütlü yiyecekleri aşerme.

Kaslar ve eklemlerde ağrı hissetme, sürekli yorgunluk hissi.

Depresif ruh hali içinde olma, duygusal iniş-çıkışlar yaşama.

Konsantrasyon eksikliği.

Sigara ve alkol kullanımı.

Alerji, ateş, ciltte kaşıntı, döküntü, egzama, akne, nefes darlığı, kireçlenme, sinüzit, hemoroit, cinsel yetersizlik, kısırlık, metabolik hastalıklar (kan yağları, tiroit, şeker vb.).

İlaçlara veya gıda takviyelerine garip tepkiler verme.

4 haftada toksinlerden arının

Arınma, aylar süren diyet programlarından farklı. 3-4 hafta süren arınma programı sırasında bedende asit oranını artıran hayvansal ve unlu gıdalar, sigara, alkol, kafein ve şekerden uzak durulur. Meyve, sebze ve bunların sularını içerek vücudun zehirli maddelerden arındırılması sağlanır. Arınma programı devam ederken haftada bir gün de ‘arınma orucu’ yapılması tavsiye ediliyor. Katı gıdaların tüketilmediği arınma orucunda su, sebze-meyve suyu ve arınma çorbalarının alındığı yoğun bir program uygulanıyor. Arınma, yalnızca yeme-içme ile sınırlı değil. Program esnasında nefes alma egzersizleri, gülme terapileri ve spor gibi faaliyetler de arınmaya yardımcı oluyor.

Zaman
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL