Hava durumu ağrılarınızı etkiliyor

Yetişkin Sağlığı
Hava durumuna göre değişkenlik gösteren, sinyal niteliği taşıyan ağrıları dikkate almak gerektiğini söyleyen Proloterapi, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Önder Taylan Çifçi, hava durumuna göre ağrı...
EMOJİLE

Hava durumuna göre değişkenlik gösteren, sinyal niteliği taşıyan ağrıları dikkate almak gerektiğini söyleyen Proloterapi, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Önder Taylan Çifçi, hava durumuna göre ağrılarda artış yaşanabileceğine ve özellikle kronik ağrı şikâyeti olanların soğuk ve nemli havalarda, yakınmalarının artabileceğine dikkat çekti.

Bedenin İmdat Çağrısı: Ağrılar!

Ağrının, beden sağlığı için bir imdat çağrısı niteliğinde olduğunu söyleyen Dr. Önder Taylan Çifçi, sağlıklı olabilmek için ağrılardan gelen sinyali dikkate almak gerektiğini, dejenere (hasarlanmış) bir dokudan kaynaklanan ağrıların, ileride büyük sorunlar yaratabileceğini belirtti. Dr. Çifçi “Ağrı sinyalini önemsememek veya ağrı kesici kullanarak ağrı duyusunu baskılamak vücudumuzun imdat çağrısını görmezden gelmektir. Zamanında etkin bir şekilde tedavi edilmeyen ağrılar, ileride dizde, belde, boyunda çok daha büyük sorunlara yol açabilir.

Kronik ağrı çekenlerin, ağrıya sebep olan problemini doğal yoldan ve kalıcı olarak tedavisini sağlamak için Proloterapi yöntemini uyguluyoruz. Proloterapi, zayıflamış eski işlevselliğini kaybetmiş eklemleri, kıkırdakları, ligamentleri ve tendonları güçlendirmek, tekrar eski haline getirmek için proliferan solüsyonların enjeksiyonu ile uygulanan, bir tedavi şeklidir. Proloterapi iyileşmeyi uyaran bir enjeksiyon tekniğidir. Güçsüz ve hasarlanmış dokularda hücre oluşumu ve rejenerasyon ile bir nevi vücudun iyileşme sistemini uyaran zararsız bir iltihaplanmadır. Özellikle omurga kaynaklı hastalıklarda ve genç hastalarda yapılan tedavilerde başarı elde edilmektedir” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme