Yetişkin Sağlığı

Hangi Yiyecekler Tehlikeli?

Karababa “Kola, meyve suyu, gazoz, pasta ve baklava gibi çok tüketilen ürünler GDO’lu” dedi. Kalite Derneği (KALDER) ve Bornova Belediyesi’nin düzenlediği “GDO Gerçeği” konulu panelde konuşan Prof. Dr. Karababa, GDO’lu..

Hangi Yiyecekler Tehlikeli?

Karababa “Kola, meyve suyu, gazoz, pasta ve baklava gibi çok tüketilen ürünler GDO’lu” dedi.

Kalite Derneği (KALDER) ve Bornova Belediyesi’nin düzenlediği “GDO Gerçeği” konulu panelde konuşan Prof. Dr. Karababa, GDO’lu ürünlerin insan sağlığı ve gelişimi için potansiyel riskler taşıdığının, Dünya Sağlık Örgütü’nün raporunda açıkça belirtildiğini söyledi. 

Aynı paneldeki bir diğer konuşmacı olan Prof. Dr. Tayfun Özkaya da, “Bu ürünleri biyoyakıt olarak kullanıyorlar. Bir depo yakıt bir insanın bir yıllık gıda ihtiyacı kadar ürün istiyor. Üstelik de bu iş için Brezilya’da yağmur ormanlarını yok ediyorlar. Bu yöntemi pamuğa da uyguluyorlar. Çevresindeki otlarla birlikte pamuğu da öldüren bir ilaç veriyorlar. Genetiği değiştirildiği için pamuk ölmüyor. Ama bir süre sonra ilacı artırdıkça artırıyorlar. Bu otları elle toplasak ne olur? Ancak büyük şirketler işçi çalıştırmayarak kar etmek istiyor. Bu yüzden işi ilaçla halletmek istiyorlar” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL