Hamile kadın bebeği sayesinde kanseri yendi

Yetişkin Sağlığı
İngiltere’de yaşayan Seema Tailor-Busara, 5 aylık hamileyken doktorundan aldığı haberle hayatı kabusa döndü. Genç kadın, hayatının en önemli seçimlerinden biriyle karşı karşıya kaldı. Busara, do...
EMOJİLE

İngiltere’de yaşayan Seema Tailor-Busara, 5 aylık hamileyken doktorundan aldığı haberle hayatı kabusa döndü. Genç kadın, hayatının en önemli seçimlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

Busara, doktorunun “İleri derecede göğüs kanserisin, acilen ameliyata alınman ve kemoterapi tedavisi görmen gerekiyor”sözleri üzerine çocuğunun sağlığı ile çocuğunun annesiz bir hayata adım atması riski arasında seçim yapmak zorundaydı. Busara, hem ameliyata girme hem de kemoterapi alma kararını verdi.

Bebeğini sağlıklı olarak dünyaya getirdi

Kanseri son aşamaya gelmeden tespit edilen Busara, başarılı bir operasyonun ardından Jai’yi sağlıklı olarak doğurdu.

Hamilelik hormonları tümörün büyümesini engelledi

Operasyon sonrasında Busara’nın vücudu kemoterapiye yanıt vermiş ve vücudu tümörden tamamen temizlenmişti. Kadınvekadın’ın haberine göre Busara’nın kanseri yenerken en büyük silahının ise minik oğlu Jai’dı. Hamileliği nedeniyle salgıladığı hormonların tümörün bir milim bile büyümesini engellediği, bu sayede kemoterapinin ileri derecedeki göğüs kanserini yenmede inanılmaz bir başarı sağladığı açıklandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme