Güçlü bir hafıza için bu besinleri tüketin!

Yetişkin Sağlığı
Eğitim, iş ve gündelik hayatta güçlü bir hafıza ile birlikte üretkenlik, dikkat başarıyı da beraberinde getiriyor. Okulların açılmasına sayılı günler kala uzmanlar başarılı iş ve okul hayatının doğru ...
EMOJİLE

Eğitim, iş ve gündelik hayatta güçlü bir hafıza ile birlikte üretkenlik, dikkat başarıyı da beraberinde getiriyor. Okulların açılmasına sayılı günler kala uzmanlar başarılı iş ve okul hayatının doğru beslenmeden geçtiğini kaydediyor.

İşte başarıyı getirecek o besinler… 

Güçlü bellek için 

Havuç: Hatırlama yeteneğini artırır, beyin metabolizmasını canlandırır. Bir şey ezberlerken bir ufak tabak sıvı yağlı havuç salatası yedirin. 

Ananas: Tiyatro sanatçılarının ve müzisyenlerin ihtiyacı olan bir meyvedir. Uzun bir ezber öncesi ananas süper bir besindir.

Avokado: Kısa süreli bellek içindir. (Örneğin alışveriş listesini yaparken) Fazla miktarda yağ asidi içerir. 

Isırgan otu: Hafızayı kuvetlendiren besinlerdendir. Özellikle sınavlara hazırlanan çocukların çayına ilave edilmesi veya doğrudan ısırgan çayı içirilmesi yerinde olur.

Kabak: Hafıza için eşsiz bir besindir. Yemeklerle sık sık tüketilmesi son derece faydalıdır. 

Öğrenme kabiliyetini artırmak için

Lahana: Tiroid bezlerini yavaşlatan lahana sinirliliği giderir. Daha stressiz öğrenmeyi sağlar.

Limon: C vitamininden dolayı canlandırır, algılama yeteneğini artırır. Dil öğrenme kursundan önce 1 bardak limon suyu için.

Yaban mersini: Uzun süreli bir öğrenmede ideal bir meyvedir. Beynin kanla daha iyi beslenmesini sağlar. 

Dikkat toplamak için

Soğan: Aşırı yıpranmaya, fiziksel yorgunluğa karşı iyi gelir. Kanı sulandırır, beyin oksijeni daha iyi alır.

Ceviz-Fındık-Fıstık: Konferanslarda, konserlerde, uzun yolculuklarda, sinirleri kuvvetlendirirken, beyindeki haber alma maddelerinin oluşumunu hareketlendirir. 

Üretkenliği artırmak için

Zencefil: İçerdiği maddeler beynin yeni fikirler üretmesini sağlar. Kan sulandığı için vücutta daha serbest akar, beyin oksijenle beslenir.

Kimyon: İçerdiği uçucu yağlar bütün sinir sistemini uyarır. Aniden bir fikre, bir buluşa ihtiyacı olan kimyon çayı içmelidir. (1 fincana 2 tatlı kaşığı dolusu kimyon atın.)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme