Yetişkin Sağlığı

Gençlik Ve Sağlık İksiri Sirke

Sirke, antioksidan ve güçlendirici etkisiyle cildin yaşlanmasını önlüyor. Kuru ciltleri yumuşatan losyon: 30 gr acı bakla tanesini 1 litre suyla karıştırıp kaynatın. İçine 2 litre elma sirkesi ekleyip 10 dakika..

Gençlik Ve Sağlık İksiri Sirke

Sirke, antioksidan ve güçlendirici etkisiyle cildin yaşlanmasını önlüyor.

Kuru ciltleri yumuşatan losyon:
30 gr acı bakla tanesini 1 litre suyla karıştırıp kaynatın. İçine 2 litre elma sirkesi ekleyip 10 dakika daha kaynatın. Sonra yüzünüze sürün.

Normal-yağlı cilt maskesi:
3 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir kaşık unu hamur haline getirin ve yüzünüze sürüp 10 dakika bekletin. Sonra temizleyin.

KIRIŞIK GİDERİCİ MASKE
3 yemek kaşığı yeşil kili bir yemek kaşığı biberiye sirkesi ve bir yemek kaşığı rüşeym yağı ile karıştırın. Karışımı kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp en az 20 dakika bekletin.

DOĞAL DEODORANT
1 avuç köknar ya da çam iğnesi 1 litre elma sirkesi ya da alkol… Beş dakika boyunca çam iğneleriyle sirkeyi kaynatın. Karışımı 3 hafta boyunca dinlendirin. Mükemmel bir doğal deodorant elde edebilirsiniz.

Kolesterole karşı sirke

Müller, elma sirkesinin besinlerin ve sıvıların bağırsakta emilimini yavaşlatan, suda çözünen bir lif olan pektin açısından zengin olduğunu ve pektinin sindirim sisteminde yavaşça ilerlerken bağırsaklara yapışarak kolestrol emilimini engellediğini belirterek, "Eğer, kolesterolünüz yüksekse yemeklerden önce düzenli olarak ballı elma sirkesi içerseniz kolesterolünüz normale dönecektir. İsterseniz sirkenizi meyve ya da sebze suyu ile karıştırıp içebilirsiniz" dedi.

Zayıflatan büyükanne tarifi

Müller’e göre elma sirkesi iştahı düzenleyerek kilo kaybına yardımcı olabiliyor ve düzenli kullanım halinde ayda ortalama 500 gr kilo kaybı gözlenebiliyor. Verdiği tarif ise şöyle: "Her öğünden önce bir tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak ılık suya ekleyerek için. Eger gastritiniz varsa günde bir defayla sınırlayın. Karahindiba ve adaçayını kaynatın. Karışıma bir kaşık elma sirkesi ekleyin. Üç hafta boyunca her yemekten önce bu karışımı hazırlayıp sıcak olarak için."

Cildin yaşlanmasını önlüyor

Sirke ve cildimizin PH değerinin birbirine çok benzediğine dikkat çeken Marie -France Müller, sirkenin antioksidan ve güçlendirici etkisinin cildin yaşlanmasını önlediği görüşünde. Denenmiş ve başarılı bulunmuş güzellik getiren losyon ve maskeler şunlar:

Sirke insan yaşamı açısından önemli bir yere sahip
Marie-France Müller

Sirkenin bilmediğiniz o kadar çok faydası var ki! Saydıklarınızın dışında en pahalı saç kreminden daha iyi sonuç veriyor, sivrisinek ısırıklarına iyi geliyor. Bembeyaz dişler, pürüzsüz bir cilt için birebir. Cilt tipinin nasıl olduğunun önemi yok. Sirke insan yaşamı açısından büyük bir öneme sahip. Vücudu dengeliyor, kendini yenilemesini sağlıyor. Hergün bir çay kaşığı sirke ile bir çay kaşığı balı bir su ekleyin. Günde iki bardak için. Zayıfsanız kilo aldığınızı, kiloluysanız zayıfladığınızı görebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta, doğal yöntemlerle üretilmiş olması. Markette en bulanık sirkeyi seçin. Çoğu kadın bulanık sirkenin bozuk olduğunu düşünebilir. Aslında en faydalı sirke budur. Endüstriyel sirkeler birkaç saat içinde ve ışınla sterilize edilerek üretildiği için beklediğiniz faydayı sağlayamazsınız. Doğal ortamlarda üretilmeyenler hiçbir işe yaramazlar. Hatta kendi sirkenizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Sirke ayrıca vücudumuzda hormonların üretiminin canlanmasını sağlıyor. Kalbi, dolaşım sistemini, bağışıklık sistemini, sindirim sistemini koruyor. Mide ağrısı ve gastrite ilaç gibidir.

Diyabet hastaları için de ılık suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi içmelerini öneriyorum. Diyabet riski taşıyanlar önceden sirke içmeyi alışkanlık edinirlerse hastalığı önleyebilirler. Kalp hastalıkları, burun kanamaları, mineral eksikliği, enzim üretim eksikliği, cilt sorunları, akne ve sivilceler sirkeyle kontrol altında olur. Sirkeyi yanık tedavisinde bile kullanabilirsiniz. İki ay düzenli kullanımda kolesterol oranını düzenliyor, mikroplardan uzak tutuyor, alzheimer’ı önlüyor. Egzama, kramp, kas kasılmaları, kireçlenme, yüksek tansiyon ve yaşlılık lekeleri için de kullanabilirsiniz. Hatta vajinal enfeksiyonları yok etmek için bile…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL