Yetişkin Sağlığı

Gençleşmenin Formülü: Alabalık

Uluslararası Güzellik ve Sağlık Uzmanı Şems Aslan alabalığın sağlık ve güzellik için çok faydalı olduğunu ve alabalığın cildi 18 günde 5 yaş gençleştirdiğini söyledi. İşte alabalık maskesi, cilt ve saç..

Gençleşmenin Formülü: Alabalık

Uluslararası Güzellik ve Sağlık Uzmanı Şems Aslan alabalığın sağlık ve güzellik için çok faydalı olduğunu ve alabalığın cildi 18 günde 5 yaş gençleştirdiğini söyledi. İşte alabalık maskesi, cilt ve saç toniğinin hazırlanışı:

Video için tıklayın…

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerinde alabalığın 18 günde kişilerin cildini 5 yaş gençleştirdiğinin kabul edildiğini belirten Aslan, alabalığın hem sağlık hem de güzellik için kullanılması gerektiğini vurgulayarak alabalıkla hazırlanan güzellik ve sağlık formülleri hakkında bilgiler verdi.

Alabalık maskesinin hazırlanışı:

Suda pişirilmiş 1 bardak pirinç lapası bir kapa konulur. 3 yemek kaşığı alabalık yağı, 1 tatlı kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı Hint yağı iyice karıştırılır ve buzdolabında 1 saat bekletildikten sonra kullanıma hazır hale gelir.

Bu maskenin her gün cilde uygulandığında cildin bütün dış etkenlerden korunacağını açıklayan Aslan, kişilerin cildinin gençleştiğini ve sağlığına kavuştuğuna dikkat çekti.

Alabalıktan cilt ve saç toniği hazırlanışı:

Kibrit kutusu kadar alabalık 1 bardak suda haşlanır. Hazırlanan suyun içine 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 tatlı kaşığı bal konulur ve iyice karıştırılır.

Hazırlanan karışımın banyodan yarım saat önce bütün vücutta kullanılabileceğini, özellikle saç dökülmelerinde çok önemli faydalar sağladığını açıklayan Aslan, karışımın kullanılmasının cildi gençleştirdiğini söyledi.

KEMİKLERİNİZ İÇİN ALABALIK

Serdem Coşkun’un sunduğu Serdem’in Mutfağı programına konuk olan Uluslararası Güzellik ve Sağlık Uzmanı Şems Aslan, alabalığın sağlık ve güzellik için kullanılması hakkında çok önemli bilgiler ve formüller verdi. Alabalık kemiğinin(kılçık) kemik erimesi, menopoz, osteoporoz hastalığına çok iyi geldiğini ifade eden Aslan, “Kemik güneş altında olmayan bir yerde kurutulmalıdır. Kurutulduktan sonra havanda toz haline gelinceye kadar dövülmelidir. Dövülürken herhangi bir alet kullanılmamalıdır. Toz haline gelmiş kemik her gün sabah akşam çok az miktarlarda balla karıştırılarak yenmelidir” dedi.

haber7

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL