Felç geçiren eski eşine geri döndü

Yetişkin Sağlığı
Aile kurumunun en büyük imtihanlarından hastalık, sabır ve merhametle karşılanınca hem dünya hem de ahiret saadetine vesile oluyor. Hastadan esirgenen sabır ve anlayış ise birçok yuvanın yıkılma sebeb...
EMOJİLE

Aile kurumunun en büyük imtihanlarından hastalık, sabır ve merhametle karşılanınca hem dünya hem de ahiret saadetine vesile oluyor. Hastadan esirgenen sabır ve anlayış ise birçok yuvanın yıkılma sebebi. Yaklaşık on yıl önce dünyaevine giren Eskişehirli Kıymet-Tamer Altay çifti bu ağır imtihanla, yıkılan yuvalarını yeniden kurmayı başarmış.
 

Türkiye’de iki günde bir kadın cinayete kurban giderken Eskişehir’de sıradışı bir vefa örneği yaşanıyor. Yedi ay önce felç geçirerek yatalak kalan 34 yaşındaki Kıymet Uludere’ye ailesi sahip çıkmayınca imdadına 2 yıl önce boşandığı eski eşi Tamer Altay (36) koştu.

Geçimsizlik sebebiyle ayrıldığı eşine şimdi bebek gibi bakıyor, konuşamadığı için iki kelimeyle iletişim kuruyor.

Hastalığın tekrar bir araya getirdiği çift, yeniden nikâh masasına oturup ikinci kez evlenmiş. Artık mutlu bir hayat sürdüren anne-babanın tek isteği, ayrılık sonrası Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilen iki çocuğuna kavuşmak.

Tamer-Kıymet Altay çifti, geçimsizlik nedeniyle 2 yıl önce boşanarak yollarını ayırdı. Biri kız biri erkek iki çocuklu aile, boşanmayla birlikte darmadağın oldu. Ekonomik durumu iyi olmayan ailenin iki çocuğu da Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edildi. Yurda bırakılan çocuklardan 2 yaşındaki Meliha Nur yurtta kalırken, 4 yaşındaki Ahmet koruyucu aileye verildi. Tüm bu sıkıntıları kaldıramayan 34 yaşındaki anne Kıymet Uludere, 7 ay önce felç geçirdi ve günlük ihtiyaçlarını bile göremeyecek şekilde yatalak oldu. Bu süreçte Kıymet Hanım’a kendi ailesi dâhil kimse sahip çıkmadı. Yardım kuruluşlarının katkılarıyla bir süre tedavi gören genç annenin durumunu eski eşi Tamer Altay öğrendi. Haberi alan Altay, tereddüt etmeden eski eşinin yardımına koştu. 4 ay boyunca yoğun bakımda kalan Kıymet Hanım’ın yanından bir an bile ayrılmayan Tamer Altay, eşine adeta çocuk gibi baktı. Sıkıntıyla geçen bu süreç, 2 yıl önce boşanan çifti birbirlerine daha da yakınlaştırdı. Kıymet Hanım kendini toparlayınca, Tamer Altay ile yeniden evlenmeye karar verdi. Birbirlerine ikinci kez ‘Evet’ diyecek Altay çiftinin gelin arabası, Kıymet Hanım’ı hastaneye tedaviye götürüp-getiren ambulans oldu. Ambulans çiçeklerle süslenirken, sıkıntılı zamanlarında kendilerine destek veren hastane ve bazı kurum müdürleri de çiftin nikâh şahitliğini yaptı.

Altay çifti, kötü günleri geride bırakmakta kararlı. Ancak çiftin tek bir arzusu var: Ayrılık sonrası Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilen evlatlarının kendilerine geri verilmesi. Aile, artık çocuklarını kendilerinin bakabileceğine inanıyor. Bundan sonraki hayatlarında temiz bir sayfa açmak istediklerini belirten Tamer Altay, eşi Kıymet Hanım’ın tedavisinin ardından çocuklarına yeniden kavuşmak istediklerini kaydediyor. Vefalı eş Tamer Altay, "Şu an düşündüğümüz tek şey, resmî işlemleri tamamlayarak, çocuklarımıza kavuşmak. Tek özlemimiz iki yavrumuzun da yanımızda olması. Bundan sonra mutlu bir hayat sürdürmek istiyoruz." ifadelerini kullanıyor.

Felç geçiren Kıymet Altay, hastalık sonrası konuşma yetisini de kaybetmiş. Tüm tedavi sürecinde yanında olan eşi Tamer Altay, Kıymet Hanım’ın iletişimini ‘duru’ ve ‘dudu’ diye iki kelimeyle yaptığını söylüyor. Altay, eşinin ne söylemek istediğini sadece kendisinin anladığını belirtiyor.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1335680&title=felc-geciren-eski-esine-bakabilmek-icin-tekrar-evlendi

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme