Fazla kilolardan sütle kurtulun!

Yetişkin Sağlığı
Uzmanlar, ramazanla birlikte alınan kiloların her gün düzenli olarak içilen iki bardak sütle verilebileceğini savunuyor. Haber7’de yer alan habere göre, Ramazan ayında günlük beslenme düzen...
EMOJİLE

Uzmanlar, ramazanla birlikte alınan kiloların her gün düzenli olarak içilen iki bardak sütle verilebileceğini savunuyor.

Haber7’de yer alan habere göre, Ramazan ayında günlük beslenme düzeninin değişmesi ile birlikte kilo alımı da hız kazanıyor. Uzmanlar özellikle sahurda içilen sütün kişiyi hem tok tuttuğunu hem de aşırı kilo alımını engellediğini ifade ediyor. Kilo sorununun minimum düzeye inmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar düzenli olarak her gün içilen iki bardak sütün de kilo alımını önlemede önemli bir besin olduğunu ifade ediyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç, vücudun ramazan ayında değişen beslenme düzenine uyum sağlama sürecinde yağ tutabileceğini belirtti.

Bu düzen değişikliklerine karşı sahurda içilecek bir bardak süt ile kilo alımının yavaşlayacağını kaydeden İnanç, “Uzun süreli açlık bazal metabolik hızda yavaşlamaya ve ramazan sonunda kilo alımına sebep oluyor. Ramazan ayında alışılan bu düzenin bir ay sonra değişmesi vücudun aynı tepkileri tekrarlamasına neden oluyor. Ayrıca bayramda tüketilen gıdalar ile birlikte sindirim sisteminin dengesini düzenlemek iyice zorlaşıyor ve kişi kilo almaya devam ediyor” dedi.

Bu sorunların sıklıkla kilo alımı ile başladığını ve obezite hastalığı ile son bulduğunu dile getiren İnanç, her gün düzenli olarak tüketilen sütün, kişiyi fazla kilolardan uzak tutabileceğine dikkat çekti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme