Yetişkin Sağlığı

Evde Solunum Testi Nasıl Yapılır?

Akciğer hastaları için geliştirilen ‘spirometre’ adlı cihaz sayesinde, hekimlerin cep mesajıyla gönderilen test sonucunu anında görerek ilaç dozunda uzaktan ayarlama yapması sağlanabilecek.   AVM Sağlık Hizmetleri Şirketi yöneticisi Dr. Mehmet..

Evde Solunum Testi Nasıl Yapılır?

Akciğer hastaları için geliştirilen ‘spirometre’ adlı cihaz sayesinde, hekimlerin cep mesajıyla gönderilen test sonucunu anında görerek ilaç dozunda uzaktan ayarlama yapması sağlanabilecek.
 

AVM Sağlık Hizmetleri Şirketi yöneticisi Dr. Mehmet Yağmur, daha çok hastanelerde yapılan, akciğer problemi olan hastaların solunum testlerinin artık ‘spirometre’ cihazıyla evlerde de yapılabileceğini, böylece hastaların sırf bu test için sağlık kurumlarına gitmelerine gerek kalmayacağını söyledi. Yağmur, cihazın kullanımıyla ilgili şu bilgileri aktardı: "Akciğer kapasitesini ölçmeye yarayan spirometre cihazıyla hastalar artık evlerinde solunum testi yapabiliyor. Cihazın kullanımı da son derece basit. Hastalar cihaza kısa bir süre üfleyerek solunum değerlerini görebiliyor. Test sonucu da bir cep mesajıyla doğrudan hekime iletiliyor. Hekim de bu değerlere bakarak hastanın kullandığı ilacın dozunda ayarlama yapabiliyor. Bu hem hastalar hem de hekimler açısından son derece pratik bir yol." Yağmur, yeni bir teknolojik ürün olan cihazın fiyatının 350 Euro olduğunu sözlerine ekledi.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL