Yetişkin Sağlığı

Enerji İçecekleri Alkolik Yapıyor!

1000 öğrenci üzerinde yapılan araştırmada enerji içeceği tüketen öğrencilerin daha fazla alkol tükettiği ve ileri yıllarda alkol bağımlısı olma risklerinin arttığı ortaya çıktı. Araştırmaya göre kafein dozu yüksek olan enerji..

Enerji İçecekleri Alkolik Yapıyor!

1000 öğrenci üzerinde yapılan araştırmada enerji içeceği tüketen öğrencilerin daha fazla alkol tükettiği ve ileri yıllarda alkol bağımlısı olma risklerinin arttığı ortaya çıktı. Araştırmaya göre kafein dozu yüksek olan enerji içeceğini alkolle birlikte almak sinir sistemi üzerinde uyarıcı etki yapıyor. Böylece kişi sarhoş olduğunu hissetmiyor ve içmeye devam ediyor.

MODA HALİNE GELDİ

Araştırmacılar “Gençler arasında, yüksek dozda kafein içeren enerji içeceğini alkolle karıştırıp içmek git gide moda halini alıyor ama alkolle karıştırılmış enerji içeceği, uykusuzluk gibi sorunlara yol açıyor. Kaza riskini artırıyor” uyarısında bulunuyor. ABD İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) yetkilileri, bir yıldır yüksek dozda kafein içeren enerji içecekleri konusuna eğildiklerini ve bu tür içeceklerin satışına yeni bir düzenleme getirmek konusunda hızlı bir karar alacaklarını açıkladı.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL