Dr. Ekrem Keskin – Liposuction Yöntemi ve Yağ Aldırma

Yetişkin Sağlığı
Genel kullanım açısından yağ aldırma işlemi olarak bilinen bir yöntem olan liposuction yöntemi bölgesel zayıflama beklentilerini karşılamak için tercih edilir. Bu işlem ile hastaların karın basen ya d...
EMOJİLE

Genel kullanım açısından yağ aldırma işlemi olarak bilinen bir yöntem olan liposuction yöntemi bölgesel zayıflama beklentilerini karşılamak için tercih edilir. Bu işlem ile hastaların karın basen ya da bacak gibi çeşitli bölgelerinde yer alan inatçı yağlardan kurtulmak sağlanabilir. Ülkemizde bu hizmetleri sizlere sunan estetik merkezleri ile bölgesel zayıflama imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

İnsanların yaşamlarında zamanla artan kilolar konfor anlamında sıkıntılara neden olabilir. Bunun yanında vücudun yağlanması ile birlikte ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulmak için liposuction yöntemi en etkin yöntemler arasında yer alır. Bu yöntem basit olarak katı halde bulunan yağ hücrelerinin sıvılaştırılması ve vücuttan atılması işlemlerini esas alır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Hastalarda bu yöntemin uygulanabilmesi için hastanın belirli bir beden kitle endeksi değerleri arasında yer alması gerekir. Aşırı kilolu hastalarda bu yöntem uygulanmaz. Liposuction yönteminin uygulanması aşamasında hastaların vücut formları ve deri elastikiyeti önemlidir. Bu nedenle her hastada uygulanan bir yöntem değildir.

Bunun yanında estetik olarak karın ya da diğer vücut bölgelerinde istenilen sıkılığı sağlamak için tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde bu nedenlerden dolayı hastalarda tercih edilen bu yöntem sayesinde hastaların estetik ihtiyaçları karşılanmış olur. Eğer istenir ise alınan yağ hücreleri vücudun diğer bölgelerinde kullanılmak üzere laboratuvar ortamında saflaştırılır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemler arasında vaser liposuction lazer yöntemi gibi yöntemler yer alır. Islak teknik yöntemi ya da lazer yöntemi de tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Söz konusu yöntemlerin kullanılması hastanın durumuna göre ve hastaların beklentilerine göre değişiklik gösterir. Bazı yöntemler hastalarda yüksek konfor sağladığı için tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Bu yöntem esasında biraz yorucu bir yöntem olduğundan dolayı hastaların işlem öncesi bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Bu hususların başında ilaç kullanımı gelir. Bu yöntemde hastaların ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınması gerekir. Yine işlemler öncesinde ağır egzersizlerden kaçınılması gereklidir. Farklı sağlık merkezlerinde değişen fiyatlar nedeni ile liposuction fiyatları için uygun olanı tercih edilebilir.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastaların söz konusu yöntemlerin sonrasında dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Karın bölgesi ya da farklı bölgelere uygulanan bu yöntemin sonrasında hafif gıdalar ile beslenmek gerekir. Yine hastalarda yeniden yağlanmanın olmaması için de beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesi gerekir. Ağır egzersizlerden belirli bir süre uzak durmak gerekir.

Yine hastalarda bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında yağlı besinlerde uzak durmak gerekir. Ülkemizde birçok sağlık merkezinde kullanılan yöntemler ve aynı zamanda liposuction fiyatları da değişiklik gösterir. Bu nedenle de size en uygun tedavi ve fiyatlar için sağlık merkezlerinden bilgi almanız faydanıza olacaktır.

Liposuction Kimler Olmalı?

Vücut kitle indeks değerleri aşırı obez olmayan hastaların bu yöntemi tercih ettiği görülür. yine egzersiz ile iyileşmeyen hastalarda da karın ya da basen gibi yağlanmanın yoğun olarak görüldüğü alanlarda bu yöntem kullanılarak başarılı bir incelme sağlanabilir. Bu nedenle inatçı yağlarından dolayı şikâyet eden hastalar bu yöntemi kullanabilir.

Liposuction Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında ise değişen fiyatlar ön plana çıkar. Sağlık merkezlerinde birbirinden farklı yöntemler kullanılır.  Kullanılan yöntem hastanın durumuna göre seçilir. Hastaların konforlu işlemler için farklı yöntemleri tercih etmesi muhtemeldir. Ülkemizde bu aşamada hizmet veren sağlık kuruluşlarından beklentilerinizi karşılayan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Liposuction fiyatları hakkında internet siteleri üzerinden bilgi alabilirsiniz.

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme