Dolgit Krem Nedir? Ne İçin kullanılır? Ne İşe Yarar?

Yetişkin Sağlığı
Dolgit krem, hem ağrı kesici hem de iltihap giderici bir kremdir. Genellikle boyun tutulması, bel tutulması, kas ve eklemlerde oluşan iltihaplar için kullanılmaktadır. Dolgit Krem’in Etken Maddesi Ned...
EMOJİLE

Dolgit krem, hem ağrı kesici hem de iltihap giderici bir kremdir. Genellikle boyun tutulması, bel tutulması, kas ve eklemlerde oluşan iltihaplar için kullanılmaktadır.

Dolgit Krem’in Etken Maddesi Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

Kremi kullanması gereken kişiler Dolgit Krem Nedir? diye araştırmalar yapıyor. Dolgit krem, 50 gr alüminyum tüp içerisinde bir kremdir. Ağrı kesici ve iltihap giderici özelliğine sahiptir. Bu kremin esas maddesi ibuprofen’dir. Ağrıyan bölge, eklem, sırt ya da ezilme olan bölge için kullanılmaktadır. Ortalama 10 cm uzunluğunda kalın tabaka olarak bölgeye sürülmelidir. Daha sonra eliniz ile hafif ovmalısınız.

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Hangi Tedavide Kullanılır?

Dolgit Krem Ne İşe Yarar? gibi çeşitli sorular sorulmaktadır. Dolgit krem, eklemlerin yanında bulunan yumuşak dokuca oluşan ağrı, burkulma, iltihap, ezilme, gerilme ve romatizma gibi durumlarda kullanılmaktadır. Ayrıca kas ve iskelet rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir.

Dolgit Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Ağrılı bölgeyi hızlı bir şekilde iyileştirir. Aynı zamanda kısa sürede rahatlatıcı özelliğini hissedebilirsiniz. Doktorlar tarafından bölgenin iyileşmesi için 2 hasta kullanımı önerilmektedir. Ancak 2-3 hafta boyunca günde 3 kez uygulanması gerekmektedir.

Dolgit Krem Hangi Marka?

Dolgit krem Almanya’ya aittir. Lisans sahibi Almanya’da üretim başı patent hakkı ödendiği için Türkiye de üretilmektedir.

Dolgit Kremi Kimler Kullanamaz?

Dolgit kremin kullanımı sırasında ibuprofen emilimi olduğu için böbrek rahatsızlığı yaşayan kişilerin kullanması uygun değildir.

Dolgit Krem Kaç Yaş Sınırı

Dolgit krem 14 yaş altı çocuklar için kullanımı uygun değildir. Yaşlılarda ise kullanım kısıtlaması yoktur.

Dolgit Kremi Hamileler Kullanabilir Mi? ve Süte Geçer Mi?

Gebelik sırasında gerek duyulmadıkça Dolgit krem kullanılmamalıdır. Aynı zamanda gebeliğin ilk aylarında bebeği olumsuz etkileyen semptoma rastlanmamıştır. Ancak gebe biri bu kremi kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır.

Dolgit Krem Ne Zaman Kullanılır? ve Nerelere Sürülür? 

Günde 3-4 kez kullanılabilir. Yaklaşık 3 saatte 1 kullanılmaktadır. Ağrıyan eklem bölgelerine, sırt, bel, boyun ve kaza sonucu burkulan bölgeye sürülmelidir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme