Doğal tariflerle ağrılarınızdan kurtulun!

Yetişkin Sağlığı
Stres, hareketsizlik ve düzensiz beslenme gibi birçok sebeple ortaya çıkan ağrıların ilacı yine doğada gizli. Kadınvekadın.net’te yer alan habere göre, Prof. Dr. Ziya Mocan da, ağrı çekenle...
EMOJİLE

Stres, hareketsizlik ve düzensiz beslenme gibi birçok sebeple ortaya çıkan ağrıların ilacı yine doğada gizli. Kadınvekadın.net’te yer alan habere göre, Prof. Dr. Ziya Mocan da, ağrı çekenlere özellikle zencefil çayını öneriyor.

İşte Prof. Dr. Mocan’ın ağrı kesici tarifleri…

Kuruyemişler, yeşil yapraklı sebzeler, süt, muz, buğday kepeği, kayısı ve köri tozu baş ağrısına iyi gelir. 

Kalsiyum zengini badem, balık, süt ürünleri de baş ağrısını keser.

Ağrınız şiddetlendiğinde bir fincan nane çayı içebilirsiniz ya da karabaş otu çayı günde 3 defa ıhlamur gibi demlenerek içilebilir. Her ağrıya karşı etkilidir. 

Tansiyon nedeniyle bir baş ağrısı varsa papatya çayı içilebilir. 

Zencefil kökünü bir demlik kaynar suda 10 dakika bekletip, günde 2 bardak için. Baş ağrılarının sebebi sinüzit ise burada zencefil çayı faydalı olacaktır. 

Stres kaynaklı ağrıda B vitamini almayı deneyin. Erik, brokoli bezelye, balık, kabuklu yemişler B vitamini açısından zengin gıdalardır. B vitamini ailesi endişeniz ve aşırı hassasiyetinize karşı iyi gelecektir. 

Sarı kantaron yağını her akşam ağrıyan yere sürün. 

Kiraz, antoksidanın bileşikler bakımından zengindir ve kişinin enerjik olmasını sağlar. Güçlü antioksidan bakımından zengin olması yönü ile ağrıları azaltır. 

Karahindiba günün stresini vücudunuzdan atmada etkilidir. 1 bardak kaynar suya 10 gr hindibağını kıyarak koyun. 10 dakika bekletin ve günde 1-2 bardak için. 

Lavanta çiçeğinin çayını günde 2 bardak içebilirsiniz. Sarımsak da ağrılara iyi gelir. Akşam yemeklerinizde kullanın. Isırgan otu çayı da vücuttaki ağrılarınızı azaltır, gevşetir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme