Yetişkin Sağlığı

Deli Dana Hortladı!

Güney Kore Gıda Tarım Orman ve Balıkçılık Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı bölgelerde hızla yayılan hastalığın, diğer bölgelere sıçramasından endişe edildiği belirtildi.   Açıklamada, hükümetin hastalıkla ilgili alarmı "izleme" seviyesinden en..

Deli Dana Hortladı!

Güney Kore Gıda Tarım Orman ve Balıkçılık Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı bölgelerde hızla yayılan hastalığın, diğer bölgelere sıçramasından endişe edildiği belirtildi.

 

Açıklamada, hükümetin hastalıkla ilgili alarmı "izleme" seviyesinden en yüksek seviye olan "ciddi"ye çıkardığı kaydedilerek, Tarım Bakanı Yoo Jeong-bok başkanlığında bir afet merkezi oluşturulduğu belirtildi.

 

Yetkililer, güneydoğudaki Andong kentiyle Kuzey Gyeongsang vilayetinde 28 Kasımda ortaya çıkan hastalığın hızla yayılmasını önlemek için hayvanların aşılanmaya başlandığını söyledi.

 

Hastalık nedeniyle yetkililerin ülkedeki hayvan pazarlarının tamamını kapattığı, et fiyatlarının yükseldiği, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan et ithalatının artırılmasının planlandığı bildirildi.

 

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL