Cuma hutbelerinde ‘sağlıklı yaşama’ davet

Yetişkin Sağlığı
İzmir’de müftü ile imamlar, alacakları eğitimin ardından vatandaşlara sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili bilgiler vererek, koruyucu sağlık hizmetlerine katkıda bulunacak. İzmir Sağlık Müdürlüğ...
EMOJİLE

İzmir’de müftü ile imamlar, alacakları eğitimin ardından vatandaşlara sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili bilgiler vererek, koruyucu sağlık hizmetlerine katkıda bulunacak.

İzmir Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün başlattığı ‘Sağlıklı Yaşam Sohbetleri Projesi’ kapsamında, kentteki tüm müftü ve imamlara sağlık eğitimleri verilecek.

İmamların, cuma hutbeleri ile sohbetlerinde vatandaşlara sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili bilgiler aktaracağını söyleyenİl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu, ‘Toplum önderlerinin, imamlarımızın, müftülerimizin toplum üzerinde etkisi olduğunu biliyoruz. Müftülerin, imamların söylediği bir mesaj, bir hekimin mesajından daha etkili oluyor. Bu proje sayesinde önce müftülerimize, sonra imamlarımıza eğitimler verilecek ve vatandaşlarımıza ulaşılacak’ dedi.

İl Müftüsü Ramazan Muslu ise Hazreti Muhammed’in sağlıklı yaşamla ilgili birçok tavsiyesi bulunduğunu söyledi.

Hazreti Muhammed’in ‘midenin üçte biri yemek, üçte biri suyla dolu, üçte biri de boş olacak şekilde yemek yenilmesini’ tavsiye ettiğini, el, yüz, ağız temizliğine dikkati çektiğini belirten Muslu, bunlara uyulması halinde birçok hastalığın önüne geçilebileceğini kaydetti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme