Cep Telefonları Tümör Oluşturuyor!

Yetişkin Sağlığı
Nöroşirurji Uzmanı Prof. Dr. Hidayet Akdemir’den cep telefonu ile beyin tümörü ilişkisi ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Akdemir, "Cep telefonu yaydığı radyasyon ile özellikle çok uzun...
EMOJİLE

Nöroşirurji Uzmanı Prof. Dr. Hidayet Akdemir’den cep telefonu ile beyin tümörü ilişkisi ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Akdemir, "Cep telefonu yaydığı radyasyon ile özellikle çok uzun süre kullanıldığında beyine radyasyon veriyor. Bu durum beyin tümörlerinin iki kat fazla görülmesine sebep oluyor" dedi.

 

Beyin tümörü görülme olasılığının her geçen gün arttığını, bu konuda erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulayan Akdemir, en önemli belirti ve şikâyetin uzun süreli baş ağrısı olduğunu söyledi. Beyin tümörlerinin iki grupta incelendiğini belirten Akdemir, bunların beyinde olanlar ve vücudun diğer organlarında olup beyne geçen tümörler olarak ayırdıklarını söyledi.

 

HORMONLU GIDALAR BEYİN TÜMÖRÜ YAPIYOR

 

Kanal 7 televizyonunda sunuculuğunu Nur Viral ve Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Gökhan Özçınar’ın yaptığı Bizim Doktorlar’a konuk olan Nöroşirurji Uzmanı Hidayet Akdemir, beyin tümörleri üzerine çarpıcı bilgiler verdi. Akdemir, “İnsanlara zararlı olan toksinlerden uzak durmak gerekir. Boya sanayisindeki kimyasallar, bazı ilaçların yan etkileri, sigara kullanımı, bilgisayar ve televizyon kullanımı, kazalar, tıpta kullanılan görüntüleme teknikleri ve en önemlisi hormonlu gıdalar beyin tümörü ve diğer kanserlerin ortaya çıkmasında etkin rol oynamaktadır. Kanserlerden korunmak için dengeli beslenmek ve saydığımız araçlardan uzak durmak gerekir” dedi.

 

ÇOCUKLARDA CEP TELEFONU KULLANIMINA DİKKAT EDİLMELİ

 

İlk altı yaş grubunun beyin tümörünü önlemede çok önemli olduğunu açıklayan Akdemir, bütün zararlı ürünlerin, özellikle cep telefonlarının bu yaştaki çocuklardan uzak tutulması gerektiğini, çünkü beyin gelişiminin bu yaşlarda sürdüğünü ifade etti. Haber

 

TEDAVİ İÇİN ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

 

Beyinde yapılan başarılı bir ameliyat sonrası hastaların sağlıklı bir şekilde yürüyerek hastaneden eve gidebileceğini vurgulayan Akdemir, “Yapılan operasyonların çok dikkatli ve özenle yapılmalıdır. İyi huylu tümörlerde başarı oranı çok yüksektir. Bunun için tümörlerin erken teşhis edilmesi durumunda insanların hayatını kurtarır” dedi.

 

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme