Çatlak Görünümünü Ortadan Kaldırın

Yetişkin Sağlığı
İnsanların vücutlarının pek çok farklı yerinde ortaya çıkabilmekte olan çatlaklar, kimileri için oldukça ciddi bir sorundur. Her ne kadar çatlakların kendini göstermesini engellemek adına birbirinden ...
EMOJİLE

İnsanların vücutlarının pek çok farklı yerinde ortaya çıkabilmekte olan çatlaklar, kimileri için oldukça ciddi bir sorundur. Her ne kadar çatlakların kendini göstermesini engellemek adına birbirinden farklı yöntemler deneniyor olsa da bu yöntemler ne yazık ki isteklerin net olarak yerine getirilmesi bakımından yetersiz kalmaktadır. Çatlak tedavisi Adana uygulamaları hakkında bilgi almadan önce insanların çatlaklar ile alakalı doğru bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Çatlaklar genel olarak ciltte paralel çizgilerden meydana gelen şeritlerdir. Ortaya çıkan bu çizgiler kişinin normal cilt tonundan daha farklı renk ve dokuya sahiptir. Durumuna bağlı olarak parlak pembeden mor ve griye kadar rengi değişebilmektedir.

Kimi durumlarda vücutta ortaya çıkan çatlaklar ağrı ya da kaşıntı sorununun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Çatlakların temelde oluşma nedenleri hızlı kilo değişikliğidir. Bununla beraber hızlı büyüme ve hamilelik de yine çatlakların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kimileri çatlakların durdurulabilmesi adına çeşitli kremleri kullanmayı tercih ediyorlar. Ancak bu tarzdaki uygulamalar çatlak tedavisi Adana konusunda istenilen sonuçların ortaya çıkmasını engellemiş olacaktır. Düzenli olarak egzersiz yapacak ve sağlıklı beslenmeye devam edecek olan kişiler ise vücutlarında ortaya çıkan çatlakları gidermek adına son derece etkileyici adımlar atmış olacaktır.

Çatlak Tedavileri

Günümüzde çatlak tedavisi Adana denildiği zaman www.estelite.com.tr/ uzmanları ile yapacakları görüşmeler esnasında görebilecekleri üzere insanlar onlar için hazırlanılan birbirinden farklı uygulama arasından seçimlerini uzmanlar ile beraber yapabileceklerdir. Söz konusu çatlak tedavisi olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak fraksiyonel lazer gelmektedir. Bu uygulama ile beraber vücuttaki epidermal doku hiçbir şekilde sıyrılmadan mikro kanal açma işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Dolayısıyla yapılacak uygulama ile beraber yalnızca epidermis değil aynı zamanda dermis bölgesi de tedavi edilmektedir. Kısa bir süre içerisinde yapılacak olan uygulama, cerrahi olmadığı için iyileşme süresi de oldukça kısadır.

Bununla beraber son dönemlerde çatlak tedavisi Adana uygulamaları arasında popüler hale gelmiş olan altın iğne de yine beraberinde etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu uygulama esnasında radyofrekans enerjisi 0,3 mm kalınlığa sahip 25 adet iğne cildin alt tabakasına iletilmektedir. Derinin en alt kısmına ulaşacak olan enerji ile beraber dokularda yeni kolajen üretiminin yapılmasının yanı sıra bölgedeki sorunlu kolajenlerinin onarılması da amaçlanmaktadır. Böylelikle de çatlakların ortaya çıkartmış olduğu kötü görüntünün giderilmesi sağlanacaktır. Uygulama yapılmadan önce bölge dikkatlice lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulacaktır. Altın iğne uygulamasında tamamen kişiye özel bir şekilde tek kullanımlık radyofrekans cihazındaki altın iğne başlı cilde temas ettirilir. Kullanılan mikro iğneler otomatik şekilde ayarlanacak derinlik ile cilde girecektir. Oldukça fazla sayıdaki altın uçlu iğne, ciltte fraksiyonel makro deliklerin oluşmasını sağlayacaktır. İğneler tarafından yayılacak radyofrekans, çatlakların tedavi edilmesine yardımcı olacaktır.

Uygulamanın bitimi ile beraber bölgeye soğuk kompres uygulanacaktır. Seanslar arasındaki süre, çatlak tedavisi Adana uygulaması esnasında cildin var olan durumuna bağlı olarak değişim göstermektedir. Plazma enerjisi tedavisi de yine klinik bünyesindeki uzmanların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmekte olan çatlak tedavisi uygulamaları arasında yer alır. Bu uygulama kapsamında radyofrekans ya da ışık yerine plazmadan sağlanacak olan enerji kullanılmaktadır. Bu tedavi doğru şekilde yapılması durumunda yaklaşık 1 haftalık süre içerisinde en iyi sonuçların ortaya çıkartılması sağlanmış olacaktır. Bunlarla beraber PRP ve mezoterapi gibi uygulamalar da çatlak görünümün düzeltilmesi için klinikteki uzmanlar tarafından uygulanan tedaviler arasında yer almakta olup gerekli olan detayların üzerinde durulması ile beraber insanlar istedikleri görünüme kolaylıkla ulaşmış olacaktır.