Yetişkin Sağlığı

Çalışanların Bahanesi Yoğunluk!

Çalıştığı için düzenli ve sağlıklı beslenemediğini söyleyenler, aslında seçeneklerini iyi değerlendirmiyorlar. Ama hem çalışıp, hem sağlıklı beslenebilirsiniz…  Tahıl Şart Sadece sabahları yulaf yemek, vücudunuzun ihtiyacı olan tahıl miktarını aldığınız anlamına..

Çalışanların Bahanesi Yoğunluk!

Çalıştığı için düzenli ve sağlıklı beslenemediğini söyleyenler, aslında seçeneklerini iyi değerlendirmiyorlar. Ama hem çalışıp, hem sağlıklı beslenebilirsiniz…

 Tahıl Şart
Sadece sabahları yulaf yemek, vücudunuzun ihtiyacı olan tahıl miktarını aldığınız anlamına gelmez. Gün içinde 5-6 porsiyon tahıllı ürünler tüketmelisiniz.!

Kalk Krizi
Kalp krizi riskini azaltmak için, şif bakımından zengin besinler tüketmelisiniz. Atıştırmalıklarınızı değiştirin. Günde 2-3 porsiyon tahıllı gıda tüketen kadınların, kalp krizi ve diyabete yakalanma ihtimalleri daha düşüktür.

Tatlıdan Vazgeçemiyorsanız
Canınız öğleden sonra tatlı çekiyorsa, iki kurala sadık kalın. Birincisi; sağlıklı beslenmenize zarar vermeyecek atıştırmalıklar seçin. Bitter çikolata, kuru meyve ya da fındık yiyebilirsiniz. İkincisi; porsiyonları küçük tutun.

Enerjinizi Yüksek Tutmak
Eğer enerjinizi yüksek tutmak istiyorsanız, atıştırmalıklarınızın saatini doğru ayarlayın. Örneğin sabah atıştırmalığını muz olarak tercih edin, sandviçinizi öğleden sonraya ayırın.

Sebze
Uzun süren çalışma saatleri sonrasında sebze sizin için, sandviçinizin arasındaki yeşillikten ibaret olmasın. Her öğün meyve ve sebze tüketin. Tavuklu bir sandviç yemek yerine, tavuklu bir salata yiyin. Böylece tek bir öğünde hem sebze, hem protein ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Haber365

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL