Yetişkin Sağlığı

Baş Ağrılarını Geçirecek Öneriler

Bazıları için ender gelişen bir belirti olurken, bazıları içinse hayatlarını kısıtlayan kronik bir hastalık olabilmektedir. Birçok hasta altta yatan ciddi bir hastalık belirtisi olabileceğinden korkar. Baş ağrısının beyne fazla kan..

Baş Ağrılarını Geçirecek Öneriler

Bazıları için ender gelişen bir belirti olurken, bazıları içinse hayatlarını kısıtlayan kronik bir hastalık olabilmektedir. Birçok hasta altta yatan ciddi bir hastalık belirtisi olabileceğinden korkar.
Baş ağrısının beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, girip, yüksek ve düşük tansiyon, göz bozukluğu, dolaşım bozukluğu, solunum yetersizliği, kadınlarda ay başı halleri, menenjit, safra rahatsızlığı, verem ve aşırı üzüntü gibi sebepleri olabilir.

Kainat eczanesinden öneriler :

– Migren tipi baş ağrıları için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenmeye bırakılır. Bu karışımdan günde 2 bardak olmak üzere, en az bir ay düzenli olarak içilmesi önerilir.
– 1 çay bardağı sıcak suya; lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkilerden 1 kahve kaşığı konulup 5 dakika demlenir. Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
– 1 bardak kaynar suya 4 – 10 gram arası oğul otu konularak, 10 dakika bekletilir. Baş ağrısını hafifletmek için bu çaydan günde 3 defa içilmesi önerilir.

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ Kozmik bilimden sağlık önerileri

* Tükürüklerinizi asla israf etmeyin! Mümkünse yutunuz, ömrünüze etki eder, gücünüzü artırır.
* Bedeniniz için düzenli egzersizler yapmayı alışkanlık haline getiriniz.
* Tok karnına banyoya girmeyiniz. 
* Organ saatlerine göre uyunmalıdır.

Pratik hastalık formülleri

* Depresyon, günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Depresyon hastalarına sarı kantaron ve kimyon kullanmaları tavsiye edilir.
*  Psikolojisi sürekli bozuk, depresyon şikayeti olan kişilerin, 500 gram suya 5 gram sarı kantaron bitkisini koyup, 10 dakika demledikten sonra, günde 2 bardak tüketmeleri önerilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL