Ayak şişmesine tavsiyeler

Yetişkin Sağlığı
Çok ayakta durmak, uzun süre yürümek ve buna benzer faaliyetlerin sonunda ayaklarımızda şişlikler oluşabilir. Peki, ayak şişmesine ne iyi gelir? Sıcak suda ayağını bekletmek ayak yorgunluğu için bire ...
EMOJİLE

Çok ayakta durmak, uzun süre yürümek ve buna benzer faaliyetlerin sonunda ayaklarımızda şişlikler oluşabilir. Peki, ayak şişmesine ne iyi gelir?

Sıcak suda ayağını bekletmek ayak yorgunluğu için bire birdir. Lakin ayaktaki şişkinlik için lütfen su ile masaj yapmayınız. Kadın ve Kadın’a göre yorgun ayaklar için iyi gelecek bir kaç tavsiyeye:

Şişen ayağa ne iyi gelir:

Ayanızda oluşan şişlikleri gidermek için bol miktarda kolonya ile masaj yapınız. Kolonya ayakta oluşan sıcaklığı azaltıp serinlemenize de yardımcı olacaktır. Kolonya ile 5-10 dakikalık masaj sonunda bileklerinizin ve ayaklarınızın şişmediğini göreceksiniz.

Bacak jimnastiği yapmak:

Spor sağlığımızı koruman en iyi yollarından biridir. Ayak şişliğini gidermek için bacak jimnastiği yapmanızı da öneririm. Yere sırt üstü uzandıktan sonra bisiklet pedalı çevirir gibi bacaklarınızı havada hareket ettirin. Kan dolaşımını hızlandıran kanın kalbe doğru akmasını sağlayan bu hareket şişlikleri alacaktır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme