Yetişkin Sağlığı

Annesinden Nakledilen İlikle Kanseri Yendi

Edinilen bilgiye göre, halsizlik, deri dökülmesi gibi şikayetlerle geçen yıl Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Gökhan Akbulut’a burada kan kanseri teşhisi konuldu. Hastalığına teşhis konulmasının ardından kemoterapi tedavisine..

Annesinden Nakledilen İlikle Kanseri Yendi

Edinilen bilgiye göre, halsizlik, deri dökülmesi gibi şikayetlerle geçen yıl Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Gökhan Akbulut’a burada kan kanseri teşhisi konuldu.

Hastalığına teşhis konulmasının ardından kemoterapi tedavisine başlanan Akbulut, tedavi sürecinde hastaneden taburcu edilince Cihanbeyli ilçesindeki evlerine geri döndü.

Ancak aralıklarla gittiği hastanede bir süre sonra hem ilaç hem de kemoterapi tedavisine yanıt vermeyen Akbulut, ailesiyle birlikte tedavi için hastaneye götürüldüğü sırada, içinde bulunduğu araç ilçe yakınlarında yoldan çıkarak taklalar attı.

Devrildikten sonra hurdaya dönen araçta bulunan 3 kişi yaralanırken, Akbulut, kazadan burnu bile kanamadan kurtuldu.

Kazadan sonra yaşama dört el sarılan ve annesinin uyan iliği yaklaşık 2 ay önce Ankara’da nakledilen Akbulut, başarılı geçen operasyonun ardından her geçen gün kendisini daha da iyi hissediyor.

-KAZADAN SONRA HAYATA DÖRT ELLE SARILDI-

Gökhan Akbulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastalığı öğrendiğinde çok üzüldüğünü, bu yüzden moral ve motivasyonunun çok düştüğü için ilaç tedavisinin bir fayda göstermediğini söyledi.

Hastane yolunda geçirdiği kazadan sonra hurdaya dönen araçtan burnu bile kanamadan kurtulmasını mucize olarak değerlendirdiğini anlatan Akbulut, yaşanan olaydan sonra yaşamak için daha çok çaba gösterdiğini bildirdi.

Ailesine yaşayacağına dair söz verdiğini belirten Akbulut, şunları kaydetti:

”Kardeşlerimden yapılan tahlillerde ilik uyumu sağlanamadı. Ama hiç üzülmedim. Ben hurdaya dönen araçtan sağ kurtulmuştum. Kanseri de yeneceğime kendimi çok inandırdım. Normalde kardeşten yapılan ilik daha iyi tutuyormuş. Ama yapılan tahlillerde annemin uyan iliği bana nakledildi. Geçirdiğim trafik kazasından sağ kurtulmam benim moral ve motivasyonumu artırdı. Durum böyle olunca yapılan ilik nakli de hemen uyum gösterdi. Çok mutluyum. Hızlı sağlığıma kavuşuyorum. İkinci kez beni hayata bağlayan anneme minnettarım. Yarıda bırakmak zorunda kaldığım okulum ve arkadaşlarıma kavuşacağım günü bekliyorum.”

Anne Fatma Akbulut ise (50) gördüğü tedavi sonrası saçları döküldüğünde çok üzülen oğlunu yaşatmak için herkesin seferber olduğunu dile getirdi.

Oğlunu kendisinden alınan ve nakledilen ilikle tekrar hayata bağladığı için çok mutlu olduğunu anlatan Akbulut, çocuklarının hepsine seve seve canını verebileceğini ifade etti.
 

ZAMAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL