Yetişkin Sağlığı

Anne Sütünden Dondurma

Londra’nın turistik mekanlarından Covent Garden’da bir restoran, anne sütünden yapılan dondurma çeşitlerini satmaya başladı. "Baby Gaga" adı verilen dondurma, internette annelere hizmet veren bir sitedeki ilana yanıt veren 15 kadının..

Anne Sütünden Dondurma

Londra’nın turistik mekanlarından Covent Garden’da bir restoran, anne sütünden yapılan dondurma çeşitlerini satmaya başladı. "Baby Gaga" adı verilen dondurma, internette annelere hizmet veren bir sitedeki ilana yanıt veren 15 kadının sütünden yapılıyor.

Bu annelerden biri Victoria Hiley… Genç kadın, yetişkinlerin anne sütünün ne kadar lezzetli olduğunu farketmelerinin, yeni anne olmuş kadınları, bebeklerini kendi sütleriyle beslemeye teşvik edeceğini söylüyor. Hiley’in bağışladığı sütten Madagaska vanilyalı ve limon aromalı dondurma üretilmiş.

Hiley, yaklaşık 350 mililitrelik bağış karşılığında 15 sterlin para alıyor ve bunun ekonomik krizle başetmesinde ciddi bir fayda sağladığını savunuyor.

-PORSİYONU 36 LİRA
BBC Türkçe’de yer alan habere göre; Baby Gaga’nın her bir porsiyonu ise 14 sterlin, yani yaklaşık 36 lira.Dondurma dükkanının sahibi Matt O’Connor, bu yeni tarifinin büyük başarı getireceğine inanıyor ve "Kimileri duyunca iğrenebilir ama bu dondurmalar tamamen organik ve doğal" diyor.

O’Connor, bağış yapan kadınların sağlık kontrollerini de yaptıklarını sözlerine ekliyor.

Ntvmsnbc

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL