Yetişkin Sağlığı

Aile Hekiminizi Öğrendiniz mi?

1 Kasım’da başlayacak Aile Hekimliği uygulaması için aile hekimleri belirlendi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesinden aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Eğer sitede aile hekiminiz belirtilmemişse, listedeki hekimlerden birini seçerek kayıt olabilirsiniz. Uygulama kapsamında..

Aile Hekiminizi Öğrendiniz mi?

1 Kasım’da başlayacak Aile Hekimliği uygulaması için aile hekimleri belirlendi. İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesinden aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.

Eğer sitede aile hekiminiz belirtilmemişse, listedeki hekimlerden birini seçerek kayıt olabilirsiniz.

Uygulama kapsamında kent genelinde 3 bin 645 aile hekimi görev yapacak. 3 bin 600 kişiye bir aile hekimi düşerken günde en fazla 40 hastaya bakılacak.

Aile hekimleri kendilerine bağlı nüfusa, tedavi edici hizmetlerin yanı sıra, aşılama bebek ve çocuk, gebe ve loğusa takipler ile 15-49 yaş arası kadınların özellikle kanser gibi hastalıklar açısından takibi ile bakıma muhtaç ve yatalak hastaların tespiti gibi hizmetlerin yanı sıra obezitenin önlenmesi gibi koruyucu sağlık hizmetlerinde de görevler üstlenecek.

Sistemde tedavi ve laboratuvar hizmetleri tamamen ücretsiz olacak.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, il dışından gelenlerin de istediği aile hekimlerine misafir hasta olarak muayene olabileceğini, bu kişilerin sağlık kayıtlarının daha sonra kendi aile hekimine elektronik ortamda iletileceğini de açıkladı.

Uygulamayla ilgili ayrıntılı bilgileri İl Sağlık Müdürlüğünün "www.istanbulsaglik.gov.tr" adresinden öğrenebilirsiniz.

AİLE HEKİMİNİZ KİM TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL