Ağrısız yaşamak için bunları yapın

Yetişkin Sağlığı
Her insan hayatının bir döneminde mutlaka ağrı ile tanışır. Genel de bu ağrılar boyun ve bel ağrıları olarak görülür.  Yaşam şartlarından dolayı insanlar daha çok masa başında vakit geç...
EMOJİLE

Her insan hayatının bir döneminde mutlaka ağrı ile tanışır. Genel de bu ağrılar boyun ve bel ağrıları olarak görülür. 

Yaşam şartlarından dolayı insanlar daha çok masa başında vakit geçiriyor. Bu da boyun ve sırt ağrılarının artmasına neden oluyor. Boyun ağrısı basit bir ağrı olarak gözükse de günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. 

Bel ve boyun ağrılarının yüzde 98’i mekanik ağrılardır. Mekanik ağrıların nedeni oturma bozukluğu, kaza, duruş bozukluğu oluşturmaktadır. Ağrılar bütün vücudu etkisi altına alarak devam ediyor.

Bel ve boyun ağrılarını geçirmek için yeni bir yöntem geliştirildi ve ameliyatsız ağrıların giderilmesine alternatif oldu. Dorn Metodu, tüm iskelet sisteminin kişinin dinamik hareketleri ile olması gereken orijinal pozisyonuna hizalandırılma tekniğidir. Dorn Metodu risk taşımadan bedenini dengeleyebileceğin tek teknik olarak gösterilmekte. 

Şifa Kendinizde

Servet harcamadan, hiç kimseye bağımlı kalmadan, kendi kendinize tedavi edebileceğiniz Dorn Metodu’nu insanlara öğretmeyi hedefleyen masaj eğitmeni Çağla Yüksel, gündelik hayatınıza adapte edebileceğiniz çok basit hareketlerle ağrılardan kurtulabileceğinizi söyledi.

Yüksel, “Yirmi yıl boyunca mücadele ettiği bel fıtığı yüzünden 6 hafta yatalak kalarak başka çare olmadığını düşünüp ameliyat olmaya karar verdiğim sırada kalp rahatsızlığım olduğunu öğrenip kalp ameliyatı oldum ve daha sonra Dorn Metod’u ile tanışarak bel fıtığından kurtuldum” dedi.

İnsanların ameliyatsız bu ağrılardan kurtulmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak için bu yola baş koyduğunu belirtti ve şifa’nın Allahtan geldiğini, şifanın kendi içimizde olduğunu ve herkesin kendini tedavi edebileceğini bu yolda İnşirah Suresi’nin kendisine yol gösterdiğini vurgulayarak sözlerine devam etti.

“Dorn Metodu ile tanıştıktan sonra 20 yıllık bel fıtığımdan kurtuldum ve ben kurtulduysam herkesin ağrılardan kurtulacağına inandım. Teknik olarak beden dengesi yerine getirildiğinde, sadece bel, sırt ya da boyun ağrılarının azalması değil, aynı zamanda omurgaların alakalı olduğu iç organlardan kaynaklı hastalıklarda da değişiklik gözlemlenecektir. Dorn Terapi her zaman eşit olmayan bacak boyunun eşitlenmesi ile başlar. Zira binanın temeli olarak kabul edeceğimiz bacak boylarının birbiri ile eş olmaması, maalesef binanın kendini temsil eden, kalça ve omurganın olması gereken hizasında olmamasına neden olmaktadır.

Herkes Rahatlıkla Yapabilir

“Dorn Metodunu; bel, boyun, baş, sırt, kalça, bacak, diz, ayak, omuz, kol, el, parmak ağrısı olan, migren, siyatik, kireçlenme, skolyoz benzeri rahatsızlıkları bulunan herkese uygulanabilir. Yeni doğan dâhil, çocuklarda da güvenle uygulanmaktadır. Ayrıca MS, Parkinson, Alzheimer benzeri merkezi sinir sistemi kaynaklı hastalıklarda da fayda sağlamaktadır. Herkesin rahatlıkla yapabilir ancak herkese farklı hareketler uygulanıyor” 

Ağrısız Yaşamak Mümkün

İnsanların hayatlarının değişeceğini, bel ve boyun ağrılarından kurtulma yollarını, kendi yaşadığı serüveni bir kitap haline getiren, bu kitabın başucu kitabı olacağını ve kitabın gelirini çocuk esirgeme kurumuna bağışlayacak olan Yüksel, gökten şifa yağdığını ve bir daha hiç hastalanmadan yaşamanın mümkün olduğunu söyledi.

Hedefinin insanların ağrısız bir yaşam sürmesini olduğunu söyleyen Yüksel,

“Her fırsat bulduğunuz da ellerinizin ayası yukarıda kalacak şekilde durun. Zira omurga ve kürek kemiklerini bağlayan kasları doğru kullanıyor olacaksınız. Kafanızı her zaman karşı da kullanın. Yani devamlı düz durun. Kafanızı düz kullandığınız da vücudunuzun geri kalan kısmı ne yapmasını biliyor olacak ve dengeli olacaksınız.Dengeli davranmaya özen gösterin. Unutmayın ki ağrısı olan kişi kesin dengesizidir. 

Masada su servisi yaparken uzanmayın. İki adım atarak diğer tarafa geçin bedeninizi yormayın. Her hareket öncesi iki saniye düşünün. 

Özellikle namaz kılanlar dikkat etmeli. Lavaboya ayaklarınızı kaldırarak abdest almayın. Küvette veya leğende alın. Bacaklarınızı kalça boyundan yukarı kaldırmayın. Bedeninizin ağrılardan kurtulmak için dengeye ihtiyacı var. 

Egzersiz ve davranış şekillerini düzene koymadan iyileşmek mümkün değil. Ağrıya bütün bakmak lazım. Geçmeyen ağrıların hepsi bacak boyunda ve kalça dengesinin bozuk olmasından kaynaklanıyor. Öncelikle belde problemler başlıyor. Bu sorun erkeklere oranla kadınlarda daha çok görülüyor” dedi.

Ağrılardan Kurtulmak İçin Altın Kurallar

Sırt üstü yat: Gece yatarken mümkün olduğunca sırt üstü yatmaya özen gösterin. 

Eşit otur: Dengeli oturun. Bacak bacak üstüne atmak, yan oturmak kadar beden dengesine zarar verir. 

Pantolonun arka cebini kullanma: Pantolonun arka cebine bir şeyler koymayın. Arka cebe koyduğunuz cüzdanlar kalçanın dengesini bozar. 

Karşıya bak: Kafanızı yere değil karşıya bakarak kullanın. Çeneniz ile göğsünüz arasında 90 derece varmış gibi.

Namaz kılanlar: Özellikle kadınlar yere otururken eşit oturun. Ağrılarınız bitinceye kadar sol uyluk üzerine oturmayın.(haber7)

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme