Yetişkin Sağlığı

3 Haftada 2 Kilo Vermenin Yolu!..

Hep kilo vermeyi deniyor, ancak başarılı olamıyorsanız egzersizi bırakmak için acele etmeyin. Çünkü birkaç hızlı değişiklik ile 3 hafta içinde 2 ile 4 kilo verebilirsiniz. Askmen isimli sitede yer alan..

3 Haftada 2 Kilo Vermenin Yolu!..

Hep kilo vermeyi deniyor, ancak başarılı olamıyorsanız egzersizi bırakmak için acele etmeyin. Çünkü birkaç hızlı değişiklik ile 3 hafta içinde 2 ile 4 kilo verebilirsiniz.

Askmen isimli sitede yer alan habere göre, bu diyetle kas değil yağlarınızdan kurtulacağınızı söyleyen uzmanlar, hızlı kilo vermenin yollarını açıkladılar.

 

1. Dengeli ölçüde karbonhidrat tüketin: Bazı günler daha fazla karbonhidrat alırken diğer günlerde daha az alarak bunu dengeleyin. Özellikle protein ve lifli sebzeler yediğiniz günlerde karbonhidrat alımını daha da azaltın. Bu zigzag yaklaşımı metabolizmanızı canlı tutacaktır.

 

2. Bir hafta egzersize ara verin: Bazı zamanlar, kilo vermede zorlanırsınız, çünkü vücudunuz yeterince dinlenememiştir. Aşırı egzersizin sınırındaysanız, vücudunuz çok fazla su tutacak ve dayanması zor olacaktır. Bir hafta ara vermek, metabolizmanızın ve su dengenizin yeniden kurulmasına yardım eder.

 

3. Egzersizinizin şeklini değiştirin: Uzun süre aynı egzersizi yaptığınızda ilerleme kaydedemezsiniz. Egzersizler arasında dinlenme süresini azaltarak ve egzersiz sayısını bir hafta içinde 10’a çıkararak kalori yakmayı hızlandırabilirsiniz.

 

4. Protein alımını artırın: İki kilo vermenin bir diğer yolu beslenmenizdeki protein miktarını arttırmaktır. Böylece yağsız kas kaybını önleyeceksiniz ve kaslarınızın toparlaması daha hızlı olacak. Protein miktarının artırmak metabolik oranı da artıracak. Protein miktarını artırmak için bol bol tavuk, yağsız et, yumurta akı, beyaz balık ile az yağlı köy peyniri yiyin.

 

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL