“1. Ulusal İşitme Sağlığı Festivali”

Yetişkin Sağlığı
Odyoloji Konuşma ve Ses Uzmanları Derneği (OKSUD) ve Beşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen “1. Ulusal İşitme Sağlığı Festivali” kapsamında, işitme sağlığına dikkat çekmek ama...
EMOJİLE

Odyoloji Konuşma ve Ses Uzmanları Derneği (OKSUD) ve Beşiktaş Belediyesi tarafından organize edilen “1. Ulusal İşitme Sağlığı Festivali” kapsamında, işitme sağlığına dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Beşiktaş’taki Darphane Genel Müdürlüğü’nün önünden başlayıp Barbaros Bulvarı üzerinden  Demokrasi Meydanı’na kadar süren yürüyüşe, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, OKSUD Başkanı Doç. Dr. Özlem Konukseven, farklı üniversitelerin odyoloji bölümü öğrencileri ve bazı işitme engelli vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşe, Beşiktaş Belediyesi Bandosu da marşlarıyla eşlik etti.

OKSUD Başkanı Konukseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin, işitme sağlığı konusunda farkındalık oluşturmak için düzenlendiğini söyledi.

İşitme sağlığı farkındalığının “3E” kavramıyla açıklanabileceğini dile getiren Konukseven, “3E yani erken işitme testi, erken işitme cihazı ve erken işitme konuşma eğitimi diyoruz. Artık Türkiye’de işitme kayıplı kalmasın çünkü tedavisi var çünkü işitme cihazlarımız, implantlarımız var. İşitme kaybı artık bir engel değil” diye konuştu.

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar da yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada Türkiye’de ilk kez hem dezavantajlı gruplara yönelik olan hem de işitmeye dair farkındalık yaratan bir festival gerçekleştirildiğini vurguladı.

Hazinedar, üniversiteli gençlerle Beşiktaş’ta çok önemli bir işe imza attıklarını kaydetti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme