Sonbahar Alerjisine Doğal Çözüm

Şifali Bitkiler
Özellikle grip ve nezlenin yaygınlaştığı bugünlerde mevsimsel alerjiler birçok insanın kabusu olabiliyor. Bu alerjileri ilaç kullanmadan kontrol altında tutmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek i...
EMOJİLE

Özellikle grip ve nezlenin yaygınlaştığı bugünlerde mevsimsel alerjiler birçok insanın kabusu olabiliyor.

Bu alerjileri ilaç kullanmadan kontrol altında tutmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte alerjinizi kontrol altında tutmanın yolları:

1. Alerjiyle savaşmaya çalıştığınızda günde 2-3 fincan yeşil çay için. Çünkü yeşil çayda bulunan bazı C vitaminleri ve kuersetin alerjik semptomlara yol açan histamin yanıtını engellemeye yardım ediyor.

2. Yeşil çaya ilave olarak, günde 500 miligram C vitamini alın. Tercihe göre kapsül ya da toz şeklinde alabilirsiniz. C vitaminlerini yeşil çaydaki kuersetinlerin daha iyi işe yaramasına yardım ediyor ve aynı zamanda kendisi de histamin yanıtını engellemeye yardım ediyor.

3. Sağlıklı beslenmek alerji için çok önemli. Böylece vücudunuzun ihtiyacı olan doğru besinleri alıyorsunuz. Ve alerjiyle mücadele etmede vücut daha iyi donanıma sahip oluyor. Ayrıca yeşil çay ve C vitamini de vücudun daha etkili çalışmasını sağlıyor.

4. İşlenmemiş, ham bal alerjiyle savaşmada en büyük silahtır. Karışık çiçek balları genel güçlendirici ve direnç artırıcı güçlerinin yanı sıra astıma, bronşite, saman nezlesine karşı da öneriliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi