Siyah üzümün mucizesi

Şifali Bitkiler
Resveratrol bu kanserojen molekülleri detoksifiye ederek ve olumlu enzimlerin devreye girmesini sağlayarak tümör oluşumunu engelliyor. Antioksidan etkisiyle Resveratrol, cildin yaşlanmasına yol açan s...
EMOJİLE

Resveratrol bu kanserojen molekülleri detoksifiye ederek ve olumlu enzimlerin devreye girmesini sağlayarak tümör oluşumunu engelliyor. Antioksidan etkisiyle Resveratrol, cildin yaşlanmasına yol açan serbest radikallerin zararlı etkileri ile de mücadele ediyor. 

Güçlü antioksidan 

Resveratrol hücre yaşam süresini uzatan ilk moleküldür. Siyah üzümün kabuğunda bulunan Resveratrol’ün güçlü anti-oksidan özelliği; E vitamininden 50 kat, C vitamininden ise 30 kat fazladır. Anti-againg etkilidir; yaşlanmayı  yavaşlatıcı hatta yaşam süresini uzatıcı etkisi olduğu düşünülmektedir. 

Obeziteye de etkili

Teksas Üniversitesi’nden araştırmacılar antioksidan bir bileşik olan resveratrolün, adiponektinin (yağ hücrelerinden salgılanan ve insülin hassasiyetini ve enerjiyi düzenlemede önemli rolü olan bir hormon) salgılanmasını arttırdığını buldu. Araştırmanın sonuçları Journal of Biological Chemistry’de yayımlandı. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme