Kahve enerji içeceklerinden daha etkili!

Şifali Bitkiler
 ABD’de Psikoloji Bilimi Derneği’nin Washington’da bu yılki konferansında sunulan ve “LiveScience” internet sitesinde yayımlanan araştırmada, daha fazla enerji ve ko...
EMOJİLE

 ABD’de Psikoloji Bilimi Derneği’nin Washington’da bu yılki konferansında sunulan ve “LiveScience” internet sitesinde yayımlanan araştırmada, daha fazla enerji ve konsatrasyon için kahvenin de enerji içeceği kadar etkili olduğu belirtildi.
 
Araştırmada, katılımcılara su, kafeinli su ya daenerji içeceği içirildi. Konsantrasyon gerektiren işler yaptıkları sırada katılımcıların 20 dakika süren test boyunca beyin faaliyetleri inceledi. Kafeinli su içenlerin tepkilerinin su içenlerden daha hızlı olduğu görüldü. Ancak enerji içeceği içenler ve kafeinli su tüketenlerin beyin faaliyetlerinde değişikilik belirlenmedi.
 
Araştırmaya imza atanlardan Chelsea Benham, bilgisayar ekranındaki harflerin değişmesine verilen tepkinin incelendiği bu araştırmanın daha kapsamlı ve uzun süreli başka araştırmalarla doğrulanması gerektiğini buna karşın sonuçların kahvenin dikkati artırmada enerji içeceği kadar etkili olduğunu gösterdiğini vurguladı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme