Cilt Bakımında Doğal Mineraller

Şifali Bitkiler
Makyaj malzemelerini doğru seçmek veya yaşınıza, yaşam tarzınıza göre farklı uygulamalar yapmak çok  önemlidir. Cildin yağlı/akneli, kuru veya hassas olması önemli değildir, kullanılacak doğru ma...
EMOJİLE

Makyaj malzemelerini doğru seçmek veya yaşınıza, yaşam tarzınıza göre farklı uygulamalar yapmak çok  önemlidir. Cildin yağlı/akneli, kuru veya hassas olması önemli değildir, kullanılacak doğru makyaj ürünleriyle her tip cilt  pırıl pırıl görünebilir. Cilt tiplerine göre değişik yapıda makyaj ürünleri geliştirilmiştir. Doğru seçilmiş makyaj ürünleri cildinizde var olan sorunları  kötüye götürmeden ,  cildinizin nem oranını korur, aknelerin görünümünü ve hassasiyetinin  azaltılmasını sağlar.

Yeni geliştirilen doğal mikronize mineral bazlı makyaj ürünleri, hem kozmetik kamuflaj hem de cildi korumakta avantajlıdır. 

Bu ürünler;% 100 saf mikronize mineraller içerirler; hiçbir kimyasal madde, talk ve parfüm içermezler. Yapılarında çinko oksit, titanyum dioksit gibi maddeler ve  billur kayalarda rastlanan mika mineralleri bulunur.  Mineral bazlı ürünler gözenekleri tıkamaz; toz formunda olup uygulandığı anda cildin doğal yağıyla aktive olup cilt tarafından emilir; komedon ( siyah nokta ) oluşturmaz. Özellikle talk pudrası gözenekleri tıkayan ve cildin nefes almasına ve oksijenlenmesine engel olan bir içeriktir. Ayrıca çinko oksit ve titanyum dioksit güneşe zararlı ışınlarına  karşı cilde  tam koruma sağlayan içeriklerdir.

Akneli cilde sahip olmak dünyanın sonu değildir ve  makyajdan kaçınmanıza hiç gerek yoktur. Doğru ürünler kullanmak kaydıyla kapatıcılar cilde  yararlı olabilir. Yüzde makyaj olduğu için akneler ellenmez. Tahriş edilmeyen cildin tedavisi daha kolay ve etkili olur. Güzel görünen cilt kişiye özgüven kazandırır. Ancak makyajdan önce ve sonra cilt çok iyi temizlenmeli ve uygun bir nemlendirici ile beslenmelidir.

Doç.Dr.Alev Eken

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme