Bu bitkiler her derde deva!

Şifali Bitkiler
Enginar dinçlik veriyor Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginar kanı temizleyip yorgunluğu gideriyor. Ayrıca vücuttaki zehirli maddeleri atarak vücuda dinçlik verip dinlendiriyor. Beyin yorgunlu...
EMOJİLE

Enginar dinçlik veriyor

Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginar kanı temizleyip yorgunluğu gideriyor. Ayrıca vücuttaki zehirli maddeleri atarak vücuda dinçlik verip dinlendiriyor. Beyin yorgunluğunu çabucak geçiriyor, kalp adalelerini kuvvetlendiriyor.

Karaciğere mahlep

Mahlebin tohumları, çiçekleri ve yaprakları kullanılır. Şeker hastalığı ve karaciğer için faydalıdır. Karın ağrılarını ve böbrek sancılarını gidermek için kullanılır. Nefes darlığı ve astımlara da iyi gelir. Balgam söktürücü özelliği vardır. İdrar tutukluğunu giderir.

Her şeye maydanoz

Maydanoz, dünyadaki en besleyici yiyeceklerden birisi ve demir deposu. Taze yenen maydanozda, kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitamini bulunuyor. Bir tutam maydanoz, günlük C vitamini ihtiyacının çoğunu karşılıyor. Böbrekleri, karaciğeri ve idrar yollarını temizliyor. Şekeri düzenliyor, kanserden koruyor.

Kereviz iştah açıyor

Yaprak ve sapları, bol vitaminli olan kereviz, mideyi kuvvetlendiriyor ve iştah açıyor. Uzmanlar, kerevizin, iç salgı bezlerini ve özellikle vücutta çok çeşitli görevi olan böbrek üstü bezlerini çalıştırdığını, kanı temizlediğini, karaciğere faydalı olduğunu, böbrekleri temizlediğini vurguluyor.

Karnabahar sakinliği

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan ‘indol-3 karbonal’ bulunan karnabahar, sinirleri rahatlatıyor. Cinsel gücü arttıran karnabahar, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderilor. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırıp, onların yıpranmasını önlüyor.

Vişne uyku düzenliyor

Uyku düzeninin sağlanmasında en önemli etken olan melatonin vişnede bol miktarda bulunuyor. Yaş ilerledikçe beyin tarafından salgılanan melatoninin azaldığı belirtiliyor. Bu nedenle bol vişne yemenin ya da vişne suyu içmenin önemine değinen uzmanlar, “Uykusuzluk çekenler vişneden faydalansın” diyor. 

yazete