Süt bankasına yeni isim

Sağlık Kurumları
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anne sütü projesine ilişkin yasal düzenlemenin iki ay içinde yapılacağını belirterek, "Adı ‘anne sütü bankası’ olmayacak. Banka demeyeceğiz. İsmi ...
EMOJİLE

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anne sütü projesine ilişkin yasal düzenlemenin iki ay içinde yapılacağını belirterek, "Adı ‘anne sütü bankası’ olmayacak. Banka demeyeceğiz. İsmi ‘süt anne merkezleri’ olacak" şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ulusal Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu’na katıldı. Programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Müezzinoğlu, bir gazetecinin tam gün yasasına ilişkin ‘Yapılan çalışmadan doktorlar memnun olmadı’ sözleri üzerine, "Doktor arkadaşlar için bu noktada yapabileceğimizin azamisini yaptık. Size katılmıyorum. Gerek üniversite rektörleri, gerekse hocalarda çok ciddi memnuniyet var" dedi.

Elektronik sigara konusunda düzenleme yapılacağını belirten Müezzinoğlu, "Normal sigaraya bakışımız ne ise elektronik sigaraya bakışımız da odur" diye konuştu.

Anne sütü projesine ilişkin soruları da cevaplandıran Müezzinoğlu, bu konuda bir iki ay içinde yasal düzenleme çalışması yapacaklarını belirterek, "Adı anne sütü bankası olmayacak. Banka demeyeceğiz. İsmi ‘Süt Anne Merkezleri’ olacak" şeklinde konuştu.

Sabah