Kan merkezleri iftardan sonra da çalışacak

Sağlık Kurumları
Ramazan ayı içerisinde gönüllü kan bağışındaki düşüşün önüne geçmek isteyen Kızılay, Kan Bağışı Merkezleri’nde iftardan sonra kan bağışçıları için mesai uygulaması başlattı. Kızılay tarafından y...
EMOJİLE

Ramazan ayı içerisinde gönüllü kan bağışındaki düşüşün önüne geçmek isteyen Kızılay, Kan Bağışı Merkezleri’nde iftardan sonra kan bağışçıları için mesai uygulaması başlattı.

Kızılay tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle yaz aylarında kan bağışında bir azalma gerçekleştiği bildirildi. Kan bağışındaki azalmanın önüne geçmek isteyen Kızılay, Ramazan ayının bu yıl ve bundan sonraki birkaç yıl boyunca yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle Ramazan ayına yönelik ‘Kan Bağışına Evet, Tüm İnsanlığa Hizmet’ sloganı ile bir kampanya başlatıldığı aktarıldı.

Türk Kızılayı kan bağışı merkezlerinde, iftar sonrasında mesai uygulaması başlatan Kızılay, ayrıca tüm Türkiye genelinde gezici kan alma birimleri ile de gece ekipleri düzenleyerek, gönüllü kan bağışçılarına hizmet verileceği söylendi.

Potansiyel bağışçılara ulaşabilmek adına teravih namazı saatlerinde, camilerde ve belediyeler tarafından düzenlenen etkinliklerde gezici ekiplerin olacağını belirten Kızılay açıklamasında, kan bağış tırlarının da İzmir, Bursa, Adana illeri ve çevresindeki tatil beldelerinde halka ulaşmak amacıyla yola çıkacağı vurgulandı.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme