İlaç Alacaklar Dikkat!

Sağlık Kurumları
Elektrik kesintisi nedeniyle 13-14 Ağustos tarihleri arasında hizmet veremeyecek Medula sistemiyle ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan rahatlatan bir açıklama geldi. Reçetelerin arkasına imza atı...
EMOJİLE

Elektrik kesintisi nedeniyle 13-14 Ağustos tarihleri arasında hizmet veremeyecek Medula sistemiyle ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan rahatlatan bir açıklama geldi. Reçetelerin arkasına imza atılarak ilaçlar alınabilecek.

Medula Eczane Provizyon Sistemi, bakım çalışmalarından kaynaklı elektrik kesintisi nedeniyle bugün 19.00’dan itibaren 25 saat çalışmayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun elektrik kesintisi nedeniyle yaşanacak sıkıntıyı duyurmasının ardından İstanbul Tabip Odası, “hastalar ilaçlarını ceplerinden ödeyecekler" uyarısında bulunmuştu.

SSK’da  eczanelere gönderdiği yazı ile hastaların ve eczacıların mağdur edilmeyeceğini bildirdi. Buna göre, kesinti süresince vatandaşların reçetenin arkasına "ilaçları teslim aldığına ilişkin imza" yanında, "SGK sağlık yardımlarından yararlanma hakkım olduğunu beyan ederim" yazıp imzalaması gerekecek. hasta da sistem çalışıyormuş gibi ilaçlar için kendisine düşen payı ödeyecek.

"YAŞANABİLECEK AKSAKLIKLARDAN ECZACILAR SORUMLU OLMAYACAK"
Türk Eczacıları Birliği, SGK’nın, Medula Eczane Provizyon Sistemi’nin, bakım çalışmalarından kaynaklı elektrik kesintisi nedeniyle bugün saat 19.00’dan itibaren 25 saat süreyle çalışmayacağını açıkladığı belirtildi.      

Vatandaşların, sistemin hizmet veremeyecek olması nedeniyle kesintinin gerçekleştiği zaman diliminde ilaca erişimlerinin kısıtlanmaması ve herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için tüm eczanelerin bilgilendirildiği ve yönlendirme yapıldığı vurgulanan açıklamada, bu süre zarfında eczacıların halka en iyi şekilde kesintisiz hizmet vermek için büyük bir özveriyle çalışacağı kaydedildi.       

Sistemin çalışmayacağı süre boyunca, eczanelere yapılacak başvurularda izlenecek prosedür konusunda SGK tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda tüm eczacı odalarının da bilgilendirildiğine değinilerek, kesinti nedeniyle yaşanacak aksaklıktan eczacıların sorumlu olmayacağı bildirildi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme