Evde Bakım Verenlerle Umut Yolculuğu Projesi…

Sağlık Kurumları
Evde hasta bakımı verenler için tecrübe paylaşımı sağlanması ve Şanlıurfa ve Ankara’da ortak sosyal ağ oluşturulması ve hasta bakımı ile hastaların yaşam düzenlerinde sürekli ve olumlu etkil...
EMOJİLE

Evde hasta bakımı verenler için tecrübe paylaşımı sağlanması ve Şanlıurfa ve Ankara’da ortak sosyal ağ oluşturulması ve hasta bakımı ile hastaların yaşam düzenlerinde sürekli ve olumlu etkilenmelerin amaçlandığı Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında desteklenen, “Bakım Verenlerle Umut Yolculuğu” Projesinin açılış toplantısı,  Mayıs ayının son günlerinde yapıldı.

Tecrübe paylaşımı ve ağ ilişkileri geliştirilecek

Ankara 1.Bölge  Kamu Hastaneleri Birliği(KHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada,projeyi ortaya çıkaran gerekçeleri istatistiklerle açıklayarak, bu proje ile Ankara ve Şanlıurfa illerinde evde bakım hizmetlerine yönelik değerlendirme, tecrübe paylaşımı ve ağ ilişkilerinin geliştirilmesini hedeflediklerini belirtti. 

Şanlıurfa KHB Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Abdulkadir Yetişgin de, proje ile Şanlıurfa’da evde hasta bakımı konusunda modern yöntemlerin öğrenilmesine katkı sağlanacağını ifade etti.  Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanı Naz Gündüz de “Sosyal Etkileşim Programı” hakkında bilgi verdi. Gündüz, SEP’in 2015 yılında iki pilot bölgede 3 milyon TL bütçe ile uygulandığını bildirdi.- Haber- Halim Utlu

Sosyal sermaye geliştirilmeli

Son olarak kürsüye gelen Ankara Vali Yardımcısı Hasan Ersan ise sosyal sermayenin geliştirilmesinin önemine değinerek, bölgeler arası çalışma kültürünün önemine dikkat çekti.

Proje sonucunda Şanlıurfa ve Ankara’da evde hasta bakımı verenler için tecrübe paylaşımı sağlanması amaçlanırken; iki bölge arası ortak sosyal ağ oluşturulması ve hasta bakımı ve hastaların yaşam düzenlerinde sürekli ve olumlu etkiler oluşması bekleniyor.

Prof. Dr.Yılmaz,Dr.Çiçek,Uz.Dr.Yetişgin katıldı

“Bakım Verenlerle Umut Yolculuğu” Projesinin açılış toplantısına, Ankara Vali Yardımcısı Hasan Ersan, Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Erkan Çiçek, Ankara 1.Bölge Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Abdulkadir Yetişgin, Ankara Kalkınma Ajansı Uzmanı Naz Gündüz ve ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme