Doktor Balıklar Turizmin Hizmetinde

Sağlık Kurumları
Sivas’ın Kangal İlçesi’nin Kavak Köyü’ndeki Termal sularda ve derelerde yetişen, başta sedef olmak üzere birçok cilt hastalığına iyi geldiği ileri sürülen ‘Garra fura’ ci...
EMOJİLE

Sivas’ın Kangal İlçesi’nin Kavak Köyü’ndeki Termal sularda ve derelerde yetişen, başta sedef olmak üzere birçok cilt hastalığına iyi geldiği ileri sürülen ‘Garra fura’ cinsi doktor balıklar, yaz nedeniyle Antalya’da turizme hizmet veriyor.

Aquapark Su Parkı’nda özel olarak hazırlanan küvete konulan doktor balıkların 20 dakikalık seansının bedeli 20 dolar.

Balıkların Antalya’da yaşaması için farklı bir atmosfere ihtiyaç duymadığını kaydeden işletme yetkilileri, "Antalya sıcak şehir olduğu için balıkları havalandırmalı akvaryumda tutuyoruz" dedi.

Akvaryumun başına gelen turistler ayaklarını, içi balıklarla dolu küvete sokup tedavi ettiriyor. Doktor balıklara çocuklar ve kadın turistler yoğun ilgi gösteriyor.

Boyları 3- 4 santimetre olan ve Uzakdoğu ülkelerine de tanesi 6 liraya ithal edilen ‘Garra fura’ cinsi doktor balıkların cilt hastalıklarına iyi geldiği, ayaktaki ve ellerdeki ölü deriyi temizleyerek mantar ve sedef gibi hastalıkları tedavi ettiği düşünülüyor.

İnternet Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme