Bezmiâlem Hastanesi’nde Hasta Kayboldu

Sağlık Kurumları
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Kalp Damar Cerrahi servisinde yatan hastalar hastane çalışanlarının ilgisizliği nedeni ile zor anlar yaşıyor. YOĞUN BAKIMDA HASTA K...
EMOJİLE

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Kalp Damar Cerrahi servisinde yatan hastalar hastane çalışanlarının ilgisizliği nedeni ile zor anlar yaşıyor.

YOĞUN BAKIMDA HASTA KAYBOLDU İDDİASI

Eski Vakıf Gureba Hastanesi binası restore edilip yeni gibi gösterilen Bezmialem Hastanesi’nde kalp damar ameliyatı olan bir hastanın ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde kaybolduğu iddia edildi. Hasta yakınının iddiasına göre, hastane yetkilileri ameliyat sonrası yoğun bakıma alındığı söylenen hastanın nerede olduğuna bir türlü cevap veremedi. Saatlerce aranılan hasta, hastanenin başka bir servisinde bulundu.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKAN HASTA SAHİPSİZ BIRAKILDI

Kalp damar cerrahi bölümünde ameliyata alınan E.A. isimli bir hasta, yoğun bakımdan çıktıktan sonra hasta yakınına haber verilmediği için sahipsiz kaldı.

Ameliyata alındıktan sonra yoğun bakıma alınan E.A.’nın eşi hastane yetkilileri tarafından "Siz hastanede beklemeyin, biz size odasına çıakrılınca haber veririz. Burada beklemek yasak!" diyerek hastaneden zorla çıkarıldı. Ertesi gün hasta odasına çıkarıldı. Ancak E.A.’nın odasına çıkarıldığından E.A’nın eşi haberdar edilmedi.

Sahipsiz kalan hasta E.A. ameliyatın da vermiş olduğu etki ile duygusal travma yaşarken imdadına aynı odada yatan diğer hastanın yakını yetişti. Kalp kapakları tıkalı olduğu için ameliyat olmayı bekleyen hastanın yakını E.A.’nın eşini arayıp durumu bildirdi. Hemen hastaneye gelen E.A’nın eşi hastane yetkililerine neden haber vermediklerini sorduğunda aldığı "Mecbur değiliz" cevabı ile şoke oldu.

Olayla ilgili hastane yetkilerini aradığımızda santral telefonları dakikalarca çaldı ancak telefona bakan kimse çıkmadı. İkinci denemede 4 dakika sonra telefona çıkan santral görevlisi yetkiliye bağladı ancak telefona bakan yine olmadı.

Öte yandan hastenede çalışan güvenlik görevlilerinin özellikle Anadolu’dan gelen insanlara karşı aşağılayıcı tavır içinde olması, sürekli azarlaması dikkatlerden kaçmadı. Hastane görevlilerinin yüksek sesle konuşup sürekli birilerine kızması ise hastaları ve hasta yakınlarını olumsuz etkiliyor.

Haberler.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme