Özel Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Sağlık
Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak sağlık hizmeti aldığınızı düşünebilirsiniz. Fakat özel sağlık sigortasının sunduğu avantajları öğrenince tedavi imkanlarınızı daha kusursuz hale getirebilirsiniz...
EMOJİLE

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak sağlık hizmeti aldığınızı düşünebilirsiniz. Fakat özel sağlık sigortasının sunduğu avantajları öğrenince tedavi imkanlarınızı daha kusursuz hale getirebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının en belirgin avantajı, sağlık harcamalarınızın bir kısmını karşılaması olabilir. Bu sigorta sayesinde doktor muayenesi, acil servis hizmeti ve bazı uzman tedavilerinden faydalanabilirsiniz. Sağlık sigortası ile özel poliçenize bağlı olarak, ameliyat giderleri veya diğer farklı tedavilerle ilişkili masraflar da karşılanabilir.

  • Özel sağlık sigortası, hastaneye gitmeniz gereken zamanlarda size daha fazla seçenek imkanı sunar. Doktorunuzu, tercih ettiğiniz hastaneyi ve randevu gününü seçme imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Genç ve sağlıklı olduğunuzu bilerek bu sigortaya ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz ama ne yazık ki, sağlığınızın her zaman bu şekilde devam edeceğinden emin olamazsınız. Bazen bademciklerinizi aldırmak gibi beklenmedik bir durum sizi aylarca bir devlet hastanesinde bekleme listesine alabilir veya sigortalı değilseniz özel bir hastanede yüksek ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlara karşı her zaman tedbirli olabilmeniz için özel sağlık sigortası yaptırmanız çok önemlidir.
  • Özel sağlık sigortası ile özel hastanelerde çok düşük fiyatlarla tedavi olma imkanını elde edebilirsiniz. Sağlık sigortanız olmadan herhangi bir özel hastaneye tedavi olmak için gittiğinizde ödediğiniz bedelin çok altında tedavi olabilirsiniz.
  • İstediğiniz hastane ve doktoru seçerek sıra beklemeden size uygun tarihte tedavi olma imkanını elde edebilirsiniz.
  • Bordrolu çalışıyorsanız ve brüt kazancınız %5’ in asgari tutarını almadığınız durumlarda gelir vergisi ödemesi indiriminden faydalanabilirsiniz.
  • Özel sağlık sigortası ile yurt dışında tedavi olma imkanını elde edebilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz ya da tatiliniz esnasında oluşabilecek hastalıklarda maddi kayıba uğramadan tedavi olabilirsiniz.
  • Ailenizin de sağlığını güvence altına alabileceğiniz özel sağlık sigortası ile ailenizin de sağlığını güvence altına alabilirsiniz. Eşiniz ve çocuklarınız için özel sağlık sigortası yaptırarak öngörülmeyen hastane masraflarına önceden müdahale edebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası fiyatları için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresiyle iletişime geçebilirsiniz.