Online Psikolog-Online Terapi

Sağlık
Psikologlar, öncelikle psikolojik sorunları olan insanlara yardım etmek için eğitilmiş tıp doktorlarıdır. Bazı psikologlar, anksiyete veya depresyon gibi belirli zihinsel sağlık bozukluklarının tedavi...
EMOJİLE

Psikologlar, öncelikle psikolojik sorunları olan insanlara yardım etmek için eğitilmiş tıp doktorlarıdır. Bazı psikologlar, anksiyete veya depresyon gibi belirli zihinsel sağlık bozukluklarının tedavisinde uzmanlaşmıştır. Diğerleri, daha sağlıklı ve daha istikrarlı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için bireylerle birlikte çalışır. Çevrimiçi psikolog, insanları evlerinden veya ofislerinden bilgisayar aracılığıyla tedavi eden bir psikolog türüdür. Genellikle profesyonel meslek sahibidirler ve hizmetleri için danışanlardan ücret talep etmektedirler.

Online danışmanlık hizmetleri öncelikle sanal ortamda çalışan terapistler tarafından yürütülür. Hastalar genellikle bir bilgisayar veya telefondaki web tarayıcıları veya mobil uygulamalar aracılığıyla terapistlerle bağlantı kurar. Çoğu çevrimiçi program psikolojiye odaklanır ancak aynı zamanda mevcut bağımlılık tedavi planları da vardır. Bazı hastalar, tam zamanlı bakıma erişimleri varsa, bir terapistle yüz yüze görüşmeyi tercih eder. Bununla birlikte, birçok hasta, sorunları için kesintisiz olarak yardım istediklerinde zihinsel sağlıklarının iyileştiğini görmektedir. Bu, yüz yüze seanslar yoluyla veya terapistleriyle e-posta veya görüntülü sohbet yazılımı aracılığıyla bağlantı kurularak yapılabilir.

Online Psikolog- Online Terapi Neden Tercih Ediliyor?

Yüz yüze seanslarla karşılaştırıldığında, çevrimiçi psikologlar daha düşük maliyetle etkili tedavi sağlama potansiyeline sahiptir. Çoğu geleneksel tedavi yöntemi de bilgisayar sistemine kolayca aktarılabilir. Tedaviler bilişsel davranışçı terapi, sosyal beceri eğitimi ve diğer müdahaleleri içerebilir. Çevrimiçi psikolog hizmetleri arayan kişiler, tedavileri ve semptomlarının yönetimi için net bir plana sahip olmanın faydalı olduğunu düşünmektedir. Bazı insanlar, herhangi bir şüpheleri veya endişeleri varsa, psikologlarıyla yüz yüze görüşmeyi de faydalı bulmaktadır.

Çevrimiçi terapinin yüz yüze seanslara göre sayısız avantajı vardır. Örneğin, birçok hasta, öğle tatilinde veya işteyken terapiye erişmeyi kolay bulmaktadır. Bu, gün boyunca kesintisiz olarak zihinsel sağlıklarına odaklanmalarını sağlar.

Hastalar ayrıca, web tarayıcısı üzerinden oturumları seçerlerse, bilgisayar ekranlarında herhangi bir masaüstü simgesi ortaya çıkmadığından kesintilerden kaçınırlar. Ek olarak, bazı çevrimiçi terapi programları, bireysel seansların herkes için iyi sonuç vermesi adına çok fazla hasta varsa, grup fikir alışverişi sağlar. Bu gruplar faydalı olabilir çünkü katılan herkesin deneyimlerini paylaşmasına ve grup katılımcıları arasında dayanışma oluşturmasına izin verir.

Online Psikolog- Online Terapi Hizmetleri Nedir?

Çevrimiçi psikologlar genellikle çevrimiçi görüntülü aramalar veya sohbet oturumları aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden hastalarla çalışır. Bu, birçok hasta için geleneksel saat dilimlerinin ve randevuların dışında çalışmalarına izin vermektedir.

Geleneksel bir terapistten uzakta yaşayan insanlar, bu model altında siber uzayda kolayca yardım arayabilirler. Çevrimiçi psikologlar ayrıca tipik olarak kaygı, depresyon veya travma gibi belirli zihinsel sağlık sorunlarının tedavisinde uzmanlaşmıştır. Hastalarının semptomlarına ve terapistlerle geçmişlerine dayalı olarak her durum için kanıta dayalı müdahaleleri kullanabilirler.

Çevrimiçi psikologlar, psikolojik sorunları olan birçok insan için geleneksel terapiye etkili bir alternatiftir. Maliyet etkinlikleri, hastanın seanslar sırasında semptomların tedavisi ve yönetimi için net bir plana sahip olmasına bağlıdır. Çevrimiçi psikologlar tipik olarak kaygı, depresyon, bağımlılık ve travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) gibi çeşitli akıl hastalıklarını tedavi eder. Bu hizmetler her açıdan avantajlı hizmetlerdir.

Online Psikolog- Online Terapi Ne İşe Yarar?

Çevrimiçi terapi, müşterilere yardım sağlamak için çevrimiçi platformları kullanan bir psikolojik yardım biçimidir. Terapistler göre ofisine gitmeden, tedavi görmek isteyen ruh sağlığı sorunları olan kişileri tedavi etmek için  popüler bir seçenektir. Tipik olarak geleneksel terapiden daha ucuzdur ve hastaların sorunları hakkında daha rahat konuşmalarına yardımcı olur. Ayrıca, çevrimiçi terapi hizmetlerine bir web tarayıcısı aracılığıyla her zaman erişilebilir.

Online terapi, seyahat veya ofis dışı randevular için ödeme yapmaya gerek olmadığı için geleneksel tedavi yöntemlerine göre uygun maliyetlidir. Birçok hasta, çevrimiçi terapistler aracılığıyla yardıma erişmeyi daha kolay bulur; bu, oturumlar sırasında mümkün olduğunca özerk olmalarını sağlar. Bu aynı zamanda hastalar ve terapistleri arasındaki olası çatışmaları da hafifletir çünkü hastalar çevrimiçi bir programa katılırken kendi programlarını takip etmekte özgürdür. Çevrimiçi terapi, psikologların ve psikiyatristlerin müşterilerinin ihtiyaçlarını evlerinin rahatlığında ele almalarına izin verdiği için etkili bir tedavi şeklidir.

Online Psikolog- Online Terapi Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Yüz yüze terapistlerle karşılaştırıldığında, çevrimiçi terapistler, erişilebilirlikleri ile yüz yüze terapi veren psikologlara göre birtakım avantalara sahiptir. Birçok kişi, seanslar sırasında ailelerinin veya oda arkadaşlarının kesintiye uğramasını önlediğinden, psikologlarla görüntülü sohbet yoluyla etkileşime girmeyi tercih etmektedir.

Ek olarak, çoğu çevrimiçi platform, zihinsel sağlık sorunları için yardım arayan diğer müşterilerle grup tartışmaları yapma kapasitesine sahiptir. Bu ortak yön, psikolojik sorunları olan insanları çevrimiçi terapistler aracılığıyla tedavi aramaya daha da teşvik etmektedir.

Çevrimiçi terapi, zihinsel sağlık sorunlarıyla ilişkili damgalamayı azaltmak için yaygın olarak kullanılır. Katılımcılar web tarayıcıları aracılığıyla profesyonellerle etkileşime girdiğinden, tedavi görürken diğer müşteriler tarafından fiziksel olarak karşı karşıya kalmalarının hiçbir yolu yoktur. Bu, sosyal damgalanma riski altındaki klinik popülasyonları tedavi eden psikologlar ve psikiyatristlerin işini kolaylaştırır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi