Meyan kökü zeka geriliğine neden oluyor

Sağlık
Meyan kökünün fazla tüketilmesi birçok sağlık problemine sebep oluyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Dr. Yegane Özcan; “Meyan kökü içeren besinler tüketmek zeka geriliğine sebep verebiliyor̶...
EMOJİLE

Meyan kökünün fazla tüketilmesi birçok sağlık problemine sebep oluyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Dr. Yegane Özcan; “Meyan kökü içeren besinler tüketmek zeka geriliğine sebep verebiliyor” dedi.

Meyan kökünün bulunduğu besinlerin fazla tüketilmesi birçok sağlık problemine sebep oluyor. Meyan kökü içeren besinler tüketmek ne kadar zararlı? Meyan kökünü ne kadar tüketmek gerekir. Hangi besinlerde bulunur?

Uzman Dr. Yegane Özcan, faydalı olarak bildiğimiz, aynı zamanda da çeşitli yiyecek ve içeceklerin içerisinde bulunan meyan kökü hakkında açıklamalarda bulundu.

“Çay ve birçok gıda ürününde”

Çok eskilerden beri Anadolu’da şerbeti yapılan, çay olarak tüketilen ve birçok gıda ürününe de katılan meyan köküne yönelik son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle anne adaylarını yakından ilgilendiriyor.
Homeopat ve Fitoterapi Uzman Dr. Yegane K. Özcan, yapılan araştırmaların yüksek tansiyonu, düşük potasyumu, kalp hastası olanların ve hamile kadınların meyan kökü tüketmemesi gerektiğini gösterdiğini söyleyerek önemli uyarılarda bulundu.

Meyan kökünün mide zarını koruduğunu, romatizmal hastalıklara ve ülsere karşı da iyi geldiğini söyleyen

Dr. Yegane, “Şerbetinin epilepsi hastalarında sakinleştirici etkisi de biliniyor” dedi.

“Çocuğun zekasını geriletiyor”

Meyan kökünün hamile kadınlarda erken doğuma neden olabildiğini söyleyen Dr. Özcan, “Çok miktarda meyan kökü ve onu içeren ürünler yemek çocuğun zekasını geriletiyor. Meyan kökünün içerisindeki glisirizin anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini de olumsuz etkiliyor. Ayrıca dikkat eksikliği de yapıyor” diye konuştu.

Meyan kökünün mide zarını koruduğunu, romatizmal hastalıklara ve ülsere karşı da iyi geldiğini söyleyen

Günümüzde ise gençlerin çok sık tükettiği kola çeşitlerinde bolca meyan kökü bulunmaktadır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme