Türkiye Saç Ekimi Alanında Neden Öncü?

Kişisel Bakım
Türkiye, sahip olduğu birçok maddi ve manevi değerle medikal turizm sektöründe ve özellikle saç ekimi alanında şu anda dünyanın ana oyuncularından biri olarak konumlanmış durumda. Özellikle uygun saç ...
EMOJİLE

Türkiye, sahip olduğu birçok maddi ve manevi değerle medikal turizm sektöründe ve özellikle saç ekimi alanında şu anda dünyanın ana oyuncularından biri olarak konumlanmış durumda. Özellikle uygun saç ekim ücretleri sayesinde her yıl saç ekimi operasyonları dünyanın her yerinden binlerce hastayı cezbediyor. Özellikle terapötik ve bilimsel tekniklerin dönüşümü, doktorlarının uzmanlığı ve aynı zamanda çok rekabetçi fiyatlarıyla ülkemiz büyüyen bir başarı ivmesi yakalamış durumda. İstanbul’da birçok yeni teknik ve yöntemde uzmanlık sunan saç ekim merkezleri, devrim niteliğinde teknolojiler ve takip seanslarıyla hastaların tercihi olmaya devam ediyor. Saç ekim fiyatları 2022 yılında, özellikle yabancı ülke vatandaşları açısından kur etkisiyle daha uygun hale geliyor.

Doğal Saçlara Kavuşmanın Sırrı Kaliteli Ekim

Genellikle karmaşık bir süreçle açıklanabilen saç dökülmesi, her yaştan erkek ve kadını etkileyen bir sorundur. Estetik alanındaki tıbbi uygulamaların ilerlemesiyle, önemli ölçüde dökülme yaşayanlar için bile yoğun bir kütle bulmak mümkündür. Klinikte gerçekleştirilen saç ekimi, sadece birkaç ay içinde doğal saçlara kavuşma olanağı sunan mucizevi bir çözüm olarak görülmektedir. Doktorlar ve bilim insanları tarafından sürekli geliştirilen teknikler sayesinde, özellikle Türkiye’deki saç ekim ücretleri hizmetleri daha verimli ve ekonomik hale getiriyor.

Lokal anestezi altında, tıbbi ekip kafa derisinden belirli sayıda greft alıp saç olmayan alıcı bölgelere yeniden yerleştirirken bir uygulayıcı tarafından denetlenen saç ekimi operasyonu genellikle 2-7 saat sürer. İlk etkileri görmek için hastanın 6 ila 12 ay arasında beklemesi gerekir.

FUT, FUE, DHI Saç Ekimi Arasında Hangisi?

Saç ekimi fiyatları 2022 yılında artarken klinikler saç dökülmesiyle mücadelede birim maliyetleri daha da uygun hale gelen saç ekim yöntemleri sunuyor. FUT, DHI veya FUE adı  ve greftlerin yeniden yerleştirilmesi işlemi biçimine göre farklı isimler alan teknikler farklı senaryolarda tercih ediliyor. Bu işlemler arasındaki ana fark, çıkarma ve yerleştirme yöntemiyle ilgili.

Foliküler ünite transplantasyonu veya FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu), saç derisinin saçsız bölgelerine daha önce hastanın ensesinden alınan bir şeritle saç ekimi anlamına gelir. Daha ziyade kadın saç ekimi için tercih edilen bu prosedür kafatasının arkasında bir yara izi oluşturabilir ve artık tercih edilmemektedir.

FUE saç ekimi ise greftlerin teker teker çıkarılmasını sağlar ve şüphesiz ilk geliştirildiği günden bu yana en çok kullanılan teknik haline gelmiştir. Greftler çıkarıldıktan sonra özel bir solüsyonda bekletilir ve kanallar açıldıktan sonra ekilir. Bir kerede çok sayıda greft ekimine izin veren kapsamlı ameliyatlarda kullanılır ve yara izi sorununa çözüm sunar.

DHI (Doğrudan Saç Ekimi) tekniği ise, choi kalemle gerçekleştirilir. Titizlikle oluşturulmuş greftler, epidermisi kesmeden donör kısım üzerine dağıtılır. Saç kökleri çıkarıldıktan sonra saç enjektörü kullanılarak alıcı bölgelere dağıtılır. Çok hassas olan bu işlemde saçın uzama yönü ve derinliği hesaba katılır; ancak bir kerede 2.000 civarında greft ekimine izin verdiği için pahalıdır.

Saç Ekimi Ücretleri Türkiye’de Çok Uygun

Türkiye, son yıllarda özellikle medikal turizmin sayısız avantajlarından yararlanmak için gelen milyonlarca yabancıyı ağırlamaktadır. Plastik cerrahi, kozmetik cerrahi işlemlerinin yanı sıra saç ekimi fiyatları 2022 yılında birçok hastanın cezbedilmesi bakımından etkili olmaya devam edecektir.

Yabancı ve yerli hastalar, doktorlarının bilgi birikimini, gelişmiş tekniklerin güvenilirliğini takdir etmekte ve tercihli oranlarından yararlanmaktadır. Ayrıca çoğu merkez, konaklama, kahvaltı dahil paketlerin yanı sıra daha birçok ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır.

Saç ekiminin popülaritesi hızla artıyor. Türkiye’de geliştirilen bu hizmet, dolayısıyla dünya çapında tanınan ve saç ekimi alanında eğitim almış doktorlarla mümkün oluyor. Uzmanlıkları ve bilgileri sayesinde, bilim insanları ve uygulayıcılar, ameliyatları önemli ölçüde kolaylaştıran yeni teknolojinin en ileri noktasındaki araçların geliştirilmesine de katkıda bulunabiliyor.

İstanbul Saç Ekim Merkezleri Arasında Meditürk

En iyi İstanbul saç ekim merkezleri arasında kabul edilen Meditürk Klinik (www.mediturkclinic.com) saç ekimi konusunda uzmanlaşmış bir klinik olarak dünyanın her yerinden ve özellikle Avrupa’dan hastaları ağırlamaktadır. Meditürk, birinci sınıf hizmetleri, saç ekimi alanında eğitimli özenli ekibi, modern araçların kullanımı ve aynı zamanda cazip fiyatlarıyla da ihtiyaçları karşılayan bir sağlık kuruluşu. Müşterilerinin iyiliği için konforlu ve ferah odalar da sunan Meditürk’ten teklif alabilirsiniz. Meditürk Klinik, özellikle en son teknolojinin kullanımı yoluyla en iyi saç ekimi yöntemlerini sağlamayı taahhüt ediyor. Hastalarının memnuniyeti için tutkuyla çalışan sağlık ekibine ek olarak konaklama ve transfer gibi hizmetler de sunuluyor. Saç ekimindeki en son trendleri yakından takip ederek FUE Safir gibi yenilikçi süreçler sunan Meditürk Klinik’in hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme