Saç dökülmesine iyi gelen yağlar

Kişisel Bakım
Saç dökülmesinin önlenmesi ve saçların sağlıklı bir şekilde gürleşerek uzaması için doğal saç bakım yağlarının kullanılması faydalı olmaktadır. Doğal bitkisel yağlar saçların canlanmasına ve nemlenmes...
EMOJİLE

Saç dökülmesinin önlenmesi ve saçların sağlıklı bir şekilde gürleşerek uzaması için doğal saç bakım yağlarının kullanılması faydalı olmaktadır. Doğal bitkisel yağlar saçların canlanmasına ve nemlenmesine de destek olmaktadır.

Saç Neden Dökülür? Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesinin pek çok çeşidi ve sebebi bulunmaktadır. Pek çok kişide genetik nedenlerden ötürü dökülen saçlar aynı zamanda bazı hastalıklar, stres, bunalım, hamilelik, tiroid bezi salgısının az olması ve yaşın ilerlemesi gibi farklı etkenlere bağlı olarak dökülebilmektedir. Her dökülme şeklinin farklı bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saçlar genel olarak yanlış ve yetersiz bakım yapılmasından ötürü dökülmektedir. Kullanılan bazı ürünler saç köküne zarar verebilir. Saç kökten beslenir ve eğer saç kökü zarar görürse eksik beslenir. Eksik beslenen saç vitaminsiz kalır ve büyümek için gerekli olan enerjiyi karşılayamaz. Bunun sonucunda saçta dökülme meydana gelir ve zaman içerisinde kellik oluşur. Doğal bitkisel yağlar saçların beslenmesi için oldukça etkilidir. Özellikle doğal içerikli mavi su serum saç köküne direkt olarak nüfuz ederek beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesini Engelleyen Yağlar Nelerdir?

Bitkisel yağlar saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin karşılanmasını sağlar. Saç kökünün güçlenmesi saçın daha güçlü olmasını sağlar. Eğer saç kökleri güçsüz olursa saç tutunamaz ve dökülmeye başlar. Saçları besleyen en faydalı yağlardan biri jojoba yağıdır. Cilt tarafından oldukça kolay bir şekilde emilen bu yağ saç tellerinin güçlenmesini sağlayarak kırılmasını ve yıpranmasını önler. Saçların gürleşmesine destek olan bu yağ aynı zamanda sedef ve egzama gibi cilt problemlerine karşı da etkili olmaktadır. Bir başka bakım yağı lavanta yağıdır. Lavanta yağı hem saçı besler ve dökülmesini engeller hem de saçların kırılmasını önler. Kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerindeki oksijen miktarını arttırır ve böylece yeni saç oluşumuna destek olur. Saç bakımında sıkça tercih edilen en etkili yağlardan biri badem yağıdır. Saçların gerek duyduğu E vitaminini karşılayan bu yağ saçları güçlendirerek sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlamaktadır. E vitamini saçın uzaması ve yeni saç oluşumunun desteklenmesi için oldukça önemli bir değerdir.

Saça İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Saç köklerini besleyerek dökülmeyi engelleyen bitkisel yağlar aynı zamanda saçların onarılmasına da destek olur. Fındık yağı saçlarınız için kullanabileceğiniz etkili ve faydalı bitkisel yağlardan bir tanesidir. İçerisinde B1, B2, B6 ve E vitaminleri bulunan bu yağlar saçların beslenmesine destek olmaktadır. Eğer ki saçlarınız kuruysa ve nemlendirmek istiyorsanız menekşe yağı kullanabilirsiniz. Menekşe yağı saçların canlı ve parlak gözükmesi için oldukça etkilidir. Zeytinyağı ve argan yağı hemen hemen pek çok kişinin günlük hayatta kullandığı bitkisel içerikli yağlardır. Saçların gürleşmesini sağlayan, dökülmesini engelleyen bu yağlar aynı zamanda parlak gözükmesine de destek olmaktadır.

Saç Dökülmesini Durdurmak İçin Ne Yapmalıyız?

Eğer saçlarınız son zamanda çok fazla dökülmeye başladıysa ve bu yaklaşık 2 aydır devam ediyorsa bir önlem oluşturmalısınız. Yeni saç oluşumunu destekleyen yöntem uygulamalı ve saç köklerinin güçlenmesine destek olmalısınız. Eğer vitamin ve mineral açısından zengin bir içeriğe sahip olan mavi su saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız kullananların yorumlarından bilgi alabilirsiniz. Bu doğal saç bakım ürünü ile besleyici bir saç bakımı yapabilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme