Sabit Yağlar Nasıl Kullanılır?

Kişisel Bakım
Sabit yağlar, doğal yağ çeşitleri arasında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Nedeni ise masaj tekniklerinde rahatlıkla kullanılabilen yağlar olmasıdır. Cilt ile temasında herhangi bir sakınc...
EMOJİLE

Sabit yağlar, doğal yağ çeşitleri arasında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Nedeni ise masaj tekniklerinde rahatlıkla kullanılabilen yağlar olmasıdır. Cilt ile temasında herhangi bir sakınca olmadığından sabit taşıyıcı yağlar içerisine bir miktar da uçucu yağ ilave edilerek masaj çalışmalarında kullanılabilir. Bu yağların da kendine has ve hoş bir kokuya sahip olabildiklerini söyleyebiliriz. Sadece cilde sağladıkları faydalar ile değil uçucu yağlarla karıştırıldıklarında kazandıkları hoş kokularla da ön plana çıkıyorlar.

Elbette sabit yağların cilde sağladığı faydalardan istifade edilebilmesi için içerisindeki vitamin değerlerinin korunmuş olması gerekiyor. Bunun için de soğuk sıkım tekniği ile üretilmiş olmaları önemlidir. Soğuk sıkım tekniği kullanıldığında bitkiler herhangi bir ısıl işleme maruz kalmıyor. Soğuk pres yöntemi ile bitkilerin içerisinde bulunan yağlar elde ediliyor. Bu sayede bitkilerin içerisinde bulunan kırılgan bitkiler, organik asitler ve vitaminler herhangi bir zarar görmemiş oluyor.

Bu arada sabit yağların neredeyse tamamında bol miktarda E vitaminin bulunduğunu da belirtmeliyiz.  E vitamini yönünden zengin olan bu yağlar aynı zamanda antioksidan açısından da zengindir. Masaj yapılırken sıklıkla bu yağların kullanılması da sahip olduğu bu özelliklerdir. E vitamini cilt için çok önemli faydalar sağlıyor. Antioksidan özelliği de cilde fayda sunuyor ve böylelikle masaj aracılığı ile cildin desteklenmesi de mümkün hale geliyor.

Sabit Taşıyıcı Yağlar Hangi Özelliklere Sahiptir?

Sabit yağlar yani taşıyıcı yağlar gerçek doğal yağlardır. En önemli özelliklerinden biri de oda ısısında buharlaşmıyor olmalarıdır. Ana bileşenleri ise hangi bitkiden elde edildiğine bağlı olarak değişiyor olsa da genellikle yağ asitleri, A, E, D ve K vitaminleridir. Oda ısısında buharlaşmıyor olmaları nedeniyle masaj ile uygulanmaları halinde ciltte sabit kalabilirler. Güçlü bir aromaya sahip oldukları söylenemez. Ancak masaj öncesinde uçucu yağlar ile karıştırıldıklarında hoş koku kazanmaları da mümkün olabiliyor. Dolayısıyla bitki yağlarının sabit olması, aromatik olamayacakları anlamına gelmiyor.

Bu sayede cildin nemlenmesine de yardımcı olurlar ve çok sayıda sabit yağ cilt yüzeyinde bir bariyer görevi üstlenir. Böylelikle cildi korur ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Genel olarak sabit yağların cilde kazandırdıkları unsurları birkaç grupta toplayabiliriz. Bunlar;

  • Cildi besler
  • Cildi iyileştirir
  • Cildi yumuşatır
  • Cildin yaşlanma sürecini geciktirir
  • Cildi korur

Sabit yağların kullanımı aslında zor bir süreç gerektirmiyor. Sadece seyreltilmeleri gerekiyor ve daha önce de değindiğimiz gibi seyreltilmeleri için de bir miktar uçucu yağ kullanılması yeterli olabiliyor. Üstelik sabit yağlar istenen her oranda seyreltilebilir özelliktedir. Az oranda seyreltilebilir ve yoğun bir şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte çok hafif düzeyde seyreltilmeleri de mümkündür ve bu sayede daha seyrek bir şekilde kullanılmaları da söz konusu olabilir. Vücudun esansiyel yağları çok daha hızlı bir şekilde emmelerine yardımcı olduklarından da söz etmeliyiz. Özellikle Alfheim masaj yağları tercih edildiğinde % 100 doğal olmaları nedeniyle sıraladığımız bu faydaların tamamından istifade edilmesi de mümkün hale geliyor.

Alfheimaromaterapi.com masaj için kullanıma uygun olan yağ çeşitlerini hızlı ve kolay bir şekilde temin etmenizi sağlıyor. Çok sayıda farklı masaj yağ çeşidini kullanıma sunan site üzerinden pratik bir şekilde sipariş verilebildiğini söyleyebiliriz. Temiz cilt üzerine dairesel hareketler ile uygulanabilen ve kullanımının işte bu kadar kolay olduğu masaj yağları, profesyonellerin de ortak tercihlerinden biridir. Üstelik aralarında 8 içerikli güçlü bir kompozisyona sahip olan masaj yağları da var.

Alfheim Masaj Yağları Aynı Gün Kargo İle Kapınıza Geliyor!

Online olarak sipariş verilmesi durumunda aynı gün kargo uygulaması kapsamında kısa zamanda kapınıza kadar ulaşan bu yağlar uygun fiyatları ile de ön plana çıkıyor. Masaj yağlarına sahip olmanız ve kullanmanız için mutlaka profesyonel masaj uzmanı olmanız gerekmez. Banyo sonrasında az miktarda kullanarak cildinize kendiniz de masaj yapabilirsiniz. Bu sayede bir yandan doğal yağların rahatlatıcı etkisinden faydalanırken diğer yandan da cildinizi koruyabilir, doğal yağların cildinizi beslemesini sağlayabilirsiniz. Özellikle sabit yağlar yoğun olduğundan az miktarda kullanım, istediğiniz etkiyi elde etmeniz için yeterli oluyor. Böylelikle satın aldığınız yağları uzun süre kullanabileceğinizden emin olabiliyorsunuz.

Ancak sabit yağları kullanmadan önce içerisinde uçucu yağ da eklemeniz gerektiğini unutmayın. Uçucu yağları da farklı adreslerde aramanıza hiç gerek yok. Alfheimaroamterapi.com internet sitesinde en güzel uçucu yağ çeşitleri de kullanıma sunuluyor. Eğer kullanacağınız sabit masaj yağlarını az oranda seyreltmek isterseniz içerisine sadece 4 damla ila 5 damla uçucu yağ eklemeniz yeterli olacaktır. Daha seyreltilmiş bir form yakalamak istediğinizde de sabit yağlara 10 damla ila 15 damla uçucu yağ ekleyebilirsiniz.

Kullanım öncesinde yağı elinize alın ve avuç içerisinde ısıtın. Avuçlarınızı birbirine sürterek yağın saniyeler içerisinde ısıtılmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında vücudunuza uygulayın ve dairesel hareketler ile yağın cildinize tamamen yayılmasını sağlayın. Sentetik boya ya da parfüm gibi maddeler içermeyen yağları en uygun fiyatla hangi platformdan satın alabileceğinizi artık siz de biliyorsunuz.