Kişiye özgü saç modeli nasıl seçilmeli?

Kişisel Bakım
Saç şekliniz sizi daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir. Üstelik yüz şeklinize göre kullanılmayan saç kesimleri ya da uzun saç formları sizi daha şişman veya daha zayıf kemikli gösterebilir. Bu nede...
EMOJİLE

Saç şekliniz sizi daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir. Üstelik yüz şeklinize göre kullanılmayan saç kesimleri ya da uzun saç formları sizi daha şişman veya daha zayıf kemikli gösterebilir. Bu nedenle yüz şeklinize ve yaşınıza uygun saç modeli kullanmakta fayda vardır.

Uzun saçlar ; Eğer yüzünüz ince ve uzunsa üstelik yaşınız 50 ve üzeriyse kesinlikle uzun saç kullanabilirsiniz. Yaş ilerlediğinde kullanılan uzun saç, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Kısa saç bu yaşlarda, yüze çok daha fazla derinlik verecek ve daha genç bir görünüm kazandıracaktır. Uzun saç kullanmanın püf noktası saçın katlı kesilmesi veya doğal hacminin olmasıdır. Dümdüz inen uzun saçlar herkeste düzgün bir tarz yaratmamaktadır.

Omuz hizası saçlar ; Boynunuz ve üst kısmınız kısaysa bu saç modelini kesinlikle kullanmayın. O zaman, omuzların açıkta kalacağı kısa modelleri tercih etmek çok daha yararlıdır. Genelde omuz hizası kesimleri boynun uzun olduğu kişilerde daha etkili gözükür ve yumuşak bir hava verir. Omuz hizası kesimlerinde kahkül kullanmak yüzü daha genç bir havaya sokar. Saça bu boy hizasında kat vermek ise daha şık bir tarz yaratır, kadınsı, feminen çizgiyi getirir.

Omuz hizası üstü saçlar; Bu saç şekline ne kısa ne de uzun model diyebiliriz. Eğer yüzünüz geniş bir yapıdaysa bu boy saçta hacimli modeller tercih edilmelidir. Yüzünüz küçükse, saçlar yüzünüzü çevreleyebilir. Bu tarz saç kesimlerinde seksi ve kadınsı görünüm için, katlşar ve yan bölgelere perçemler atılmalıdır.

Kısa saçlar ; Bu sene belki de en moda olan saç kesimi kısalardır. Genelde kalın telli saçlarda tam efektini veren bu model genelde özgüveni olan kadınlar tarafından tercih edilir. Kısa saç kesimi normal bir modeli kesinlikle kaldırmaz ve sıradan durur. Bu nedenle yüzü çevreleyen katlar, perçemler ile havasını yaratır.

Mailce.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme