Kepçe Kulak Sonrası Yaşanan Sıkıntılar

Kişisel Bakım
Kepçe kulak insanlar da en sık görülen doğumsal kulak bozukluğudur. Genetik olan bu kulak bozukluğu birçok hastanın şikayetçi olduğu bir durumdur. Bu problemden şikayetçi olan hastalar da kulak bozukl...
EMOJİLE

Kepçe kulak insanlar da en sık görülen doğumsal kulak bozukluğudur. Genetik olan bu kulak bozukluğu birçok hastanın şikayetçi olduğu bir durumdur. Bu problemden şikayetçi olan hastalar da kulak bozukluğu nedeni ile psikolojik problemlere bile rastlanabilir. Günümüzde kepçe kulak bozukluğunu tedavi etmenin en etkili yolu da cerrahi operasyonlardır. operasyonlarıdır. Ameliyat öncesinde hastalar da asıl problemin ne olduğu belirlenir ve tedavinin şekli ona göre belirlenir. Kepçe kulak bozulmalarında ise oldukça popüler olan tekniklerden birisi de ip ile asma veya ameliyatsız kulak estetiğidir. Bu operasyonda herhangi bir kesme işlemi yapılmadan kalıcı iplerin kulak arkasına yerleştirilmesi işlemidir. İp kullanılan bir diğer tedavi yöntemi ise iple yüz germe işlemidir. .Bu operasyonlarda ise hastaların kulaklarında açılmalar veya iplerin dışarı çıkması gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu ameliyatlarda enfeksiyonlar ve aşırı ağrılar olması nedeni ile doktorlar bu yöntemi uygulamayı bırakmış ve bu yöntemi tercih etmemektedirler.

Ameliyat Sonrası Yaşanan Sıkıntılar

Her ameliyatta ve estetik uygulamada olduğu gibi bu operasyonda da operasyon esnasında veya sonrasında bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar doktorlar tarafından erken dönemde çıkan sorunlar ve geç dönemde çıkan sorunlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Erken dönemde hastaların karşılaştığı bazı problemler şunlardır; Kan toplanması, kanama, yara açılması, ciltte doku ölümü, enfeksiyondur. Geç dönem de ise hastalar da; kulakta şekil bozukluğu ve asimetri, kulağa dokunulduğu anda hissedilen hassasiyet ve ağrı, atılan dikişlerin dışarı çıkması, operasyon bölgesinde cerrahi müdahaleden sonra oluşan izler, telefon ile konuşurken kulağın çok fazla arkaya yatması gibi problemler olabilir. Tabi ki ameliyat sonrasında yukarıda bahsettiğimiz maddeler bütün hastalarda görülmemektedir. Bu sorunların görülme nedenleri hastaların yapısal özellikleri, operasyon sonrasında kendilerine iyi bakmamaları olabilir.   

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kepçe kulak estetiği gibi işlemlerde operasyon sonucunda fazla sorun yaşamamak istiyorsanız kendinize iyi bakmalı ve doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme